آیا بدن انسان به الکل نیاز دارد؟

125-AA-alcohol-200یک متخصص تغذیه می گوید که مصرف بالای مشروبات الکلی و در دراز مدت به بافت کبد آسیب و باعث ایجاد کبد چرب و حتی از کار افتادگی این عضو حیاتی بدن می‌شود.

به گزارش سایت اعتیاد، از دیرباز موضوع نیاز بدن به الکل محل مناقشه بوده است. اما دکتر مسعود کیمیاگر در گفتگویی در خصوص میزان الکل مورد نیاز بدن معتقد است: « بدن انسان حتی به ۱ cc الکل نیاز ندارد و این گونه مسایل سرپوشی برای مصرف مشروبات الکلی و آبجو است. »

این توجیه بیشتر در کشورهایی که مصرف سرانه الکل در آنها بالاست به چشم می خورد. به ویژه نوشیدن آبجو که الکل کمتری دارد با این توجیه سرپوش گذاشته می شود.

وی افزود: «مصرف مشروبات الکلی برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی یکی از باورهای غلطی است که در کشورهای اروپایی و امریکا رواج دارد. »

این متخصص تغذیه تصریح کرد: «وجود ترکیبات رنگی وآنتی اکسیدان موجود در مشروبات الکلی باعث چنین باوری شده است در حالی که مصرف آن در دراز مدت می‌تواند به بیماری‌های قلبی منجر شود. »

کیمیاگر گفت: «مصرف معتدل و کم مشروبات الکلی اثرات جسمانی و فزیولوژیک ندارد ولی باعث وابستگی فکری و رفتار غیر طبیعی در افراد می‌شود. »

وی ادامه داد: «با مصرف مشروبات الکلی فرد در قبال رفتار و گفتار خود اراده‌ای ندارد و امکان بروزهر نوع رفتار ناشایست و خلاف عرف جامعه وجود دارد. »

کیمیاگر تصریح کرد: «همچنین مصرف مشروبات الکلی با تحریک معده، دستگاه گوارش را آسیب پذیر و عمل هضم را با مشکل مواجه می‌کند. »

منبع: سلامت نیوز