آدم یا به جلو می‌رود یا به عقب/۱۶ اردیبهشت

آدم یا به جلو می‌رود یا به عقب/۱۶ اردیبهشت

زندگی قول نداده که زیبا باشد. (تدی پندرگرس، خواننده امریکایی)

زندگی به ما هیچ قولی نمی‌دهد، فقط فرصت می‌دهد. ما این فرصت را داریم که هر جور دل‌مان می‌خواهد زندگی کنیم. حقیقت این است که هر طور زندگی کنیم، هم رنج خواهیم دید و هم شادی. و از هر دو اینها می‌توانیم بیاموزیم.

به خاطر برنامه بهبودی، ما می‌توانم بزرگ‌ترین شگفتی زندگی را تجربه کنیم. می‌توانیم با یک لبخند، یک لمس، یک تماس تلفنی یا یک یادداشت، عشق را با هم تقسیم ‌کنیم. به دوستان، شریک زندگی و خانواده‌مان عشق نثار کنیم. زندگی به ما قول نداده که تماماً زیبا باشد، اما پر از لحظات زیباست! و ما تنها باید پذیرای زیبایی‌هایش باشیم و آنها را ببینیم، احساس کنیم و بگذاریم اتفاق بیفتد.

نیایش امروز: قدرت برتر، کمکم کن که امروز شگفتی‌های زندگی را ببینم، در طبیعت، در چهره آدم‌ها، در قلب خودم.

فعالیت امروز: من با یک لبخند، یک احوالپرسی، دست یاری می‌توانم کمک کنم برای دیگران اتفاق‌های شگفت‌انگیز بیفتد. امروز چه کار «کوچکی» می‌توانم برای کسی بکنم؟

(از کتاب Keep It Simple)

من بهترین فکرهایم را در تنهایی داشته‌ام و بدترین‌ها را در هیاهو.

(توماس ادیسون)

وقتی فشار جهان پرهیاهو برای ما طاقت‌فرسا می‌شود، می‌توانیم خودمان را با صلح و آرامش احیا کنیم. وقتی استرس روزانه اذیت‌مان می‌کند، یعنی وقت آن است که دمی بیاساییم. ما باید خودمان را استوار نگه داریم؛ در واقع، این را به خودمان بدهکاریم.

تنهایی، مراقبه، آرامش؛ اگر بتوانیم لحظاتی را با خودمان خلوت کنیم، اینها نصیب‌مان می‌شود. در تنهایی. با خود وقت گذراندن به معنای خودمحوری نیست؛ خودمراقبتی است و انجامش آسان است. مثلاً می‌توانیم رادیو را بگذاریم روی یک موسیقی زیبا و آرام، لم بدهیم به مبل و یک فنجان چای بنوشیم. با آرام نفس کشیدن به بدن‌مان اجازه می‌دهیم با گرمای چای، زیبایی موسیقی و خلوت لحظه، آرام بگیرد.

من از موهب خلوت و آرامش روزانه نهایت لذت را می‌برم.

(از کتاب One More Day)

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

آدم یا به جلو می‌رود یا به عقب. چیزی به نام یک جا ایستادن وجود ندارد؛ «قدم» خالی معنا ندارد. روی سراشیبی راهی جز به پیش رفتن نیست.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد