هر چه هست، همین‌جاست/۱۶ دی

هر چه هست، همین‌جاست/۱۶ دی

در مورد چگونگی مسائل جنسی ما، فقط خداوند است که می‌تواند قضاوت کند. مشورت با مردم، معمولاً سودمند است، اما قضاوت نهایی را به خداوند واگذار می‌کنیم. بعضی از مردم به همان اندازه راجع به امور جنسی متعصب هستند که بعضی دیگر بی‌بند و بارند. ما از نظرها و افکاری که تحت تاثیر احساسات جُنون‌آمیز هستند دوری می‌کنیم.

(کتاب الکلی‌های گمنام، چگونگی عملکرد، صفحه ۷۰)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

هرگز فکر نکنید که اعتیادتان کاملاً از بین رفته، چون نرفته. شما تنها یک پیک با مستی و یک کام با نشئگی فاصله دارید. بهترین کاری که می‌توانید بکنید، ماندن در برنامه و انجمن است.

خدایا نگذار که بعد دو هفته هوشیاری، به خود ببالم و غرور سراپایم را فرا بگیرد و نگذارد حقیقت را ببینم.

کار من

من کامل و سالمم و بدین ترتیب می‌توانم تأثیر مثبتی در جهان داشته باشم. کار من به من نیاز دارد. هر استعدادی که در من وجود دارد، آن را با دیگران به اشتراک خواهم گذاشت. دیگر عقب نمی‌شینم، به خودم نمی‌گویم که آماده نیستم، به اندازه کافی باهوش یا خوب نیستم. امروز همان روزی است که باید دست به کار شوم. همین امروز است که باید در اعماق خودم کنکاش کنم و زیبایی و خرد را بیایم. کار خوب تولید کنم و آزادانه با دیگران به اشتراک بگذارم. هر چه آگاهی‌ و هوشیاری آدمی بیشتر شود، وظیفه و مسئولیتش در مشارکت کردن آموخته‌هایش با دیگران بیشتر می‌شود. من آماده‌ام که مأموریتم را پیدا کنم. امروز دیگر به خودم احساس هدفمندی را هدیه می‌دهم.

استعدادهایم را به اشتراک می‌گذارم.

(دکتر تیان دیتون)

آدمی باید در لحظه زندگی کند، خودش را بر هر موجی که از راه می‌رسد، پرتاب کند و در هر لحظه در پی ابدیت باشد. احمق‌ها مصرانه در جزیره فرصت‌های خود می‌مانند و فکر سرزمین دیگری را در خیال می‌پرورانند. هیچ سرزمین دیگری نیست، هر چه هست، همین‌جاست، زندگی دیگری وجود ندارد.

(هنری دیوید ثورو، شاعر، نویسنده و فیلسوف امریکایی)

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

یک کار کوچک (برای دیگری) بهتر از بزرگ‌ترین نیت‌هاست. مهربانی جزئی از بزرگ‌ترین موفقیت‌ها بهتر است. مهم بودن خوب است، اما خوب بودن مهم‌تر است.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد