امروز من انتخاب می‌کنم که شاد باشم/۵ تیر

امروز من انتخاب می‌کنم که شاد باشم/۵ تیر

برای مدت زمان طولانی فکر می‌‌کردم شاد بودن به چیز‌های بیرونی ربط دارد. مرد دل‌پسند، ماشین لوکس، پول زیاد وغیره. اما شادی به عوامل بیرونی مربوط نیست. من مجرد هستم، یک اتوموبیل کهنهی سیزده ساله دارم ، پول چندانی ندارم اما شاد و خوشحال هستم! شاد بودن یک امر درونی است!

شادی یعنی احاطه شدن با انسانهای مناسب، داشتن شور و شوق برای شغلم (معلمی)، سپاسگزار واقعی بودن برای آنچه که دارم، و اعتماد داشتن به یک نیروی برتر. شاد بودن یعنی اینکه بدانیم حکمتی برای هرچه که در زندگی اتفاق میافتد وجود دارد و در هر شرایطی من در امان خواهم بود. شادی به معنای ترس نداشتن از تغییر است و اینکه حتی آنرا با آغوش باز بپذیری. شادی یعنی اینکه بهخاطر حق انتخاب داشتن امروزم، احساس توانمندی می‌کنم.

امروز من انتخاب میکنم که برای یک روز دیگر پاک زندگی کنم.

جنی ت، نشریه NA در ناحیه سن فرناندو

↔          ↔         ↔

با هشیار زیستن در بهترین حالت خود هستید

وقتی به الکل یا مواد اعتیاد دارید، افسار زندگی‌تان دست چیزهایی است که مصرف می‌کنید و به آن وابستگی دارید. یا دارید مصرف می‌کنید یا به فکر راهی هستید که هر چه سریع‌تر به آن دسترسی پیدا کنید. حتی زمانی که مصرف دائمی ندارید یا برای مدتی کنار می‌گذارید، ذهن‌تان دائماً درگیر آن مواد است.

با ترک اعتیاد و هوشیار زیستن، وقتی فرآیند پاکی را تکمیل می‌کنید و به آن متعهد می‌مانید، آن حالت عطش و نارضایتی مداوم از زندگی از بین می‌رود. البته که هر از گاهی دوباره وسوسه مصرف مواد مخدر یا عطش نوشیدن مشروب به سراغتان می‌آید. اما ذهن‌تان روزبه‌روز سالم‌تر می‌شود و این فرصت و توانایی را پیدا می‌کند که به پرسش‌های بزرگ و بنیادی زندگی بیندیشد: که هستید، چه چیز شادتان می‌کند و چطور رضایت‌بخش‌ترین شکل زندگی را برای خود رقم بزنید. زمانی پیدا می‌کنید که تازه خودتان را بشناسید؛ خودی که در زمان مصرف، خودش را پشت نقاب پنهان می‌کند.

وقتی پاک و هشیار هستید، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه جور زندگی‌ای مطلوب و دلخواه و عامل شادی شماست. اگر چیزی را دوست یا رؤیایی در سر دارید که هنوز نتوانسته‌اید به آن برسید و جای خالی‌اش را در زندگی‌تان احساس می‌کنید، بدانید که با رهایی از اعتیاد درهای زیادی را به روی خود باز می‌کنید و امکان رسیدن به آن رؤیا و آرزو و داشتن زندگی بهتر و رضایتمندتر بیشتر خواهد شد.

در مجله اعتیاد بیشتر بخوانید:

هشیار زیستن کسالت‌بار نیست