سرمایه‌گذاری دوباره/۲۴ آذر

سرمایه‌گذاری دوباره/۲۴ آذر

معمولاً فکر آن عواقب دردناک که پس از حتی یک لیوان آبجو، تقریباً به‌طور قطع در انتظار ماست، اصلاً به ذهن ما راه پیدا نمی‌کند تا ما را از این کار باز دارد. اگر احیاناً یک چنین افکاری هم در ما باشد، افکاری است بسیار بی‌مایه و ما به‌سرعت با یک فکر کهنه آن را پس می‌زنیم و به خود می‌گوییم که این بار دیگر می‌توانیم مانند مردم عادی مشروب بخوریم. فرد الکلی این دفاع غریزی را که هر انسانی را از دست زدن به اجاق بازمی‌دارد، کاملاً از دست می‌دهد.

(کتاب الکلی‌های گمنام، راه حلی وجود دارد، صفحه ۲۴) 

نقل‌ قول از کتاب ساعت به ساعت

مهم‌ترین چیزی که باید درباره‌ قدم سوم، یعنی اراده‌ خود را به نیروی برتر سپردن بدانید، این است که تنها کاری که از دست ما برمی‌آید، تصمیم به انجام این کار است. «اراده» را کسی برای ما هدیه نمی‌فرستد. به محض اینکه تصمیم بگیریم این کار را بکنیم، نیروی برتر خودش ما را برای گذراندن باقی قدم‌ها هدایت می‌کند.

من تصمیم می‌گیرم اراده‌ام را با منبع روحانی‌ام همسو کنم.

سرمایه‌گذاری دوباره

من در مسیر بخشش قدم برداشته‌ام. با خشم و دردم مواجه شدم و نظم و شفافیت را به دنیای درونم راه دادم. پذیرفتم چیزهایی هست که نمی‌توانم تغییر دهم و آنچه را که در توانم بود، تغییر دادم. وقتی فهمیدم جرئت مواجهه و چشم‌ در چشم شدن با تاریکی‌های وجودم را دارم، قوی‌تر و قابل‌تر شدم. بخشیدن خودم و دیگران باعث شد از رنج و سردرگمی رها شوم و حالا دوباره به زندگی علاقه‌مند شده‌‌ام. دیگر همه چیز را جور دیگری می‌بینم. احساس می‌کنم از چیزی رها شدم که انرژی‌ام را بلوکه می‌کرد. و انسانیت خودم و دیگران را شناختم و پذیرفتم. حالا آماده و مشتاقم که دوباره روی آرمان عشق سرمایه‌گذاری کنم. می‌خواهم بروم به دنبال پروژه‌ها و عشق‌های ارزشمند و انرژی‌ام را صرف آنها کنم. حالا من چیزی برای ارائه به جهان و جهان چیزی برای ارائه به من دارد. دقیقاً همان‌جایی ایستاده‌ام که باید بایستم و با چالش‌های زندگی‌ام مواجه شده‌ام. حالا آماده‌ زندگی‌ام.

انرژی‌ام را با احتیاط و اشتیاق سرمایه‌گذاری می‌کنم.

(دکتر تیان دیتون)


وقتی قدم ها را کار می‌کنیم، مجبوریم برخی از حقایق اساسی را درباره خود کشف کنیم. فرآیند آشکارسازی اسرار، برملا کردن آنها و جستجوی شخصیت خود، سرشت واقعی ما را نشان می‌دهد. وقتی از خود شناخت پیدا می‌کنیم، باید تصمیم بگیریم که فقط خودمان باشیم.
(کتاب پاك زيستن)