زندگی طبق اصول برنامه، باورها را تغییر می‌دهد/۲۴ اردیبهشت

زندگی طبق اصول برنامه، باورها را تغییر می‌دهد/۲۴ اردیبهشت

اصول برنامه معتادان گمنام راهنمای ما برای پیشرفت هستند. ما از لحاظ معنوی پیشرفت میکنیم، ولی هرگز ادعای کمال معنوی نداریم.

وقتی بهبودی ما پیشرفت می‌کند، اغلب درباره آنچه در درجه اول ما را به سوی برنامه بهبودی هدایت کرد، تعمق می‌کنیم و قادر هستیم از اینکه کیفیت زندگی ما بهبود یافته است سپاسگزاری کنیم. دیگر مجبور نیستیم از افکار خود واهمه داشته باشیم.

ما باید متوجه خطر تمرکز روی موفقیت مالی باشیم. با آنکه بهبودی مالی برای ما مهم است و برای بیشتر اعضای برنامه اتفاق می‌افتد، باید بدانیم که نمیتوانیم پول را در درجه‌ی اول اهمیت قرار دهیم. برای ما رفاه مادی همیشه بعد از پیشرفت معنوی اتفاق می‌‌افتد. 

قبل از آمدن به ان‌ای ، تعداد کمی از ما موفقیت را تجربه کرده بودیم. هر گونه تلاشی که به تنهایی برای قطع مصرف انجام دادیم، سرانجام با شکست مواجه می‌شد. به تدریج امید هر گونه رهایی از اعتیاد فعال را از دست دادیم. رفته رفته به شکست عادت کرده بودیم، انتظار آن را داشتیم، آن را قبول می‌کردیم و فکر می‌کردیم بخشی از سرنوشت ما است.

وقتی پاک می‌مانیم ، به تدریج موفقیت را در زندگی خود تجربه می‌کنیم. رفته رفته به دست‌آوردهای خود افتخار می‌کنیم. شروع به پذیرفتن ریسک‌های بی‌خطر می‌کنیم. ممکن است در این فرآیند با دشواری هایی نیز روبرو شویم، اما اگر از آنها درس بگیریم میتوان آنها را به حساب موفقیت گذاشت.

زمانی را به لذت بردن از موفقیت‌های خود اختصاص می‌دهم . پیروزی‌های خود را با  “روحیه قدرشناسی” با دیگران در میان می‌گذارم.

خود‌کم‌بینی را رها کن!

وقتی اعتماد به نفس سایر اعضا را دیدم و با آنها صحبت کردم، ترس‌هایم نقش باخت، آنها مرا نسبت به‌خودم و توانایی‌های درونی‌ام آشنا کردند و گفتند، از خودکم‌بینی رها شو !

به من یاد دادند احساساتم را مشارکت کنم تا از بند اسارت، احساس‌های مخرب رها شوم، با حضورم در انجمن، قدرت مافوق «نیروی برترم» را در زندگی، خیلی بیشتر درک کردم.

کم کم رو به جلو حرکت کردم؛ زندگی‌ام دگرگون شد. با حرکت من، زندگی‌ام هم رو به جلو حرکت کرد. زندگی طبق اصول برنامه باورها را تغییر می‌دهد، کم کم این اتفاق برای من نیز اتفاق افتاد، باورهای اطرافیانم نسبت به من تغییر کرد.

امروز با کوچکترین اشتباهم، بلافاصله تراز خودم را می‌نویسم و با راهنمایم در موردش مشورت می‌کنم و سعی می‌کنم اشتباهاتم را کمتر کنم. امروز یاد گرفته‌ام تا به سایر همدردانم خدمت کنم و اگر آنها هم حس خود کم بینی دارند، تجربیاتم را در اختیارشان قرار می‌دهم تا از آن رها شوند.

امروز با رعایت اصول انجمن دوازده قدمی، ترس‌هایم کمرنگ شده و ایمانم نسبت به خداوند خیلی بیشتر شده است.

 خداوندا سپاسگزارت هستم.

(خلاصه شده از انتشارات انجمن معتادان گمنام)