شرکای بهبودی/۲۱ دی

شرکای بهبودی/۲۱ دی

«… هیچ‌چیز به اندازه کار فشرده با الکلی‌های دیگر شما را از الکل دور نگه نمی‌دارد… هم شما و هم شخص تازه‌وارد باید هر روز همراه هم مسیر پیشرفت معنوی را طی کنید. به ندای قدرتی برتر گوش بدهید و به‌زودی در جهانی تازه و شگفت‌انگیز زندگی خواهید کرد، صرف‌نظر از هر شرایطی که امروز دارید.

(کتاب الکلی های گمنام، فصل کار کردن با دیگران)

با درستکاری به دلایل درست، من از امروز خودخواهی و خودمحوری‌ام را کنترل خواهم کرد. حالا می‌دانم که تکیه بر قدرتی برتر راه را برای آرامش روح، شادی و هشیاری هموار خواهد کرد. هر روز دعا می‌کنم که دست از اعمالی که در گذشته می‌کردم، بردارم، تا بتوانم برای دیگران مفید واقع شوم.

از کتاب Keep It Simple

«تنها چیزی که باید ما را بترساند، خودِ ترس است.» فرانکلین روزولت، رئیس‌جمهور سابق امریکا

به عنوان معتاد، ما ترس‌های زیادی داشتیم. بعضی‌هامان از شکست می‌ترسیدیم. بنابراین زیاد تلاش نمی‌کردیم. یا اینکه همیشه بیش از اندازه تلاش می‌کردیم. بنابراین به الکل و سایر مواد مخدر پناه می‌بردیم که ترس‌هایمان را فراموش کنیم، اما نتوانستیم. ترس‌ها نه تنها ماندند، بلکه بدتر شدند.

حالا می‌دانیم که هیچ دلیلی برای ترسیدن وجود ندارد. تا وقتی زندگی‌ ما تحت نظارت نیروی برتر ماست، در امانیم. ایمان علاج ترس ماست. اما هنوز ترس سینه‌خیز به جان‌مان راه پیدا می‌کند؛ که اشکالی ندارد. طبیعی است. در زندگی هوشیارانه‌مان اتفاقات جدید، زیاد می‌افتد. از آینده هم خبر نداریم. سخت است هر لحظه به خاطر داشته باشیم که به نیروی برترمان اعتماد کنیم. سخت است همیشه به آنچه قدرت برتر می‌گوید، عمل کنیم. سخت است همیشه ایمان داشتن. باید تمرین کنیم که ترس‌مان را به قدرت برتر تسلیم کنیم.

نیایش امروز: نیروی برتر، وقتی ترس به سراغم می‌آید، کنارم باش. کمکم کن به خاطر بسپارم که ایمان به تو را حفظ کنم، حتی زمانی که ترس مرا از این کار بازمی‌دارد.

فعالیت امروز: امروز، حواسم به ترسم است و هر بار که می‌ترسم، دعا می‌کنم.

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

خالص و ساده: ترس یعنی بی ایمانی. چه ترس‌های شما از جنس تلاشِ بیهوده برای سالم به نظر آمدن باشد یا قید همه چیز را زدن و فرار کردن، تنها یک راه برای کاستن از این ترس‌ها وجود دارد و آن ایمانِ از جنس ترس در این خانه جایی ندارد، است.

ترس‌ من دیگر مالک من نیست.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد