رهایی از اعتیاد نیاز به جایگزین دارد/۲۱ مرداد

رهایی از اعتیاد نیاز به جایگزین دارد/۲۱ مرداد

این راه مسیر ما به سوی رشد معنوی است. هر روز تغییر می‌کنیم… این رشد، نتیجه آرزو کردن نیست، بلکه نتیجه عمل و دعاست. (کتاب پایه NA)

زمانی که به شکست خود در برابر اعتیاد اقرار کرده و برنامه بهبودی را آغاز کردیم، بسیاری از ما در حیرت بودیم که اوقات خود را چگونه باید سپری کنیم. تمام ساعاتی را که قبلاً صرف تهیه مواد، مخفی شدن، مصرف کردن، شاهد تراشی، نشئگی، خماری، میزان شدن وجور کردن دخل و خرج و … تمام این اوقات، باید انرژی خود را که قبلا صرف مسایل اعتیاد می‌کردم در جهت جدیدی به کار گیریم و به‌زودی پی بردیم که جایگزین کردن اعتیاد با فعالیت‌های جدید و مختلف بسیار آسان‌تر از ترک بدون جایگزینی می‌باشد.

آیا من فکر و انرژی خود را تغییر جهت داده‌ام؟ خداوندا، مرا یاری کن که بتوانم اوقات خود را به نحوی سازنده و مفید مصرف نمایم.

رهایی از اعتیاد نیاز به جایگزین دارد.

————

خدا

چیست؟

کیست؟

کجاست؟

خدا در دستی‌ست که به یاری می‌گیری

درقلبی‌ست که شاد میکنی

درلبخندی‌ست که به لب می‌نشانی

خدا درعطر خوش نانی‌ست که به دیگری می‌دهی

درجشن و سروری‌ست که برای دیگران بپا می‌کنی

آنجاست که عهد می‌بندی و عمل می‌کنی

خدا، در تو، با تو، و برای توست …

————

ما چیزهای تازه‌ای را در سطحی بسیار عمیق‌تر و والاتر تجربه خواهیم کرد. به نسبت تغییر باورها و ارزش‌هایمان، زندگی ما نیز تغییر خواهد کرد. این فرآیند مانند پلکانی مارپیچ است، زیرا ما بارها و بارها منظره‌ای مشابه را خواهیم دید، منتها هربار از لحاظ و منظری متفاوت. باز بودن در برابر نکته نظرات یکدیگر، کمک می‌کند تا افکار ما برای خودمان شفاف شوند. زمانی‌که عشق، کوشش و تعهد را با اعمال‌مان توام می‌کنیم، زندگی‌مان به نحوی معجزه‌آسا تغییر می‌کند.

کتاب پاک زیستن