مصمم قدم برداشتن/۷ دی

مصمم قدم برداشتن/۷ دی

نوع دیگر آنهایی هستند که قبول ندارند نمی‌توانند مشروب بخورند. آنها برای ادامه‌ی مشروب‌خواری راه‌های مختلفی پیدا می‌کنند. مثلاً نوع مشروب و محیط خود را تغییر می‌دهند. عده دیگری وجود دارند که تصور می‌کنند پس از مدتی دوری از الکل، می‌توانند بدون استقبال از خطر، دوباره مشروب بخورند. دسته دیگر کسانی هستند که حال‌شان میان سرخوشی و افسردگی در نوسان است، این عده کمتر از هر دسته دیگری برای دوستان خود قابل درک هستند و یک فصل کتاب را میتوان به این دسته اختصاص داد.

طبقه‌ی دیگر آنهایی هستندکه به جز واکنش غیر‌طبیعی نسبت به الکل در سایر موارد کاملا طبیعی‌اند، این دسته غالباً انسان‌هایی توانا، باهوش و خوش‌مشرب هستند.

(کتاب الکلی‌های گمنام، نظریه‌ی پزشک، صفحه XXVIII)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

گاهی شاید در زندگی‌مان پیش می‌آید که مجبور شویم تصمیم‌های سختی بگیریم، مثلاً با طلاق مواجه شویم، یا به زندان بیفتیم یا فرزندمان را از دست بدهیم. همیشه نتیجه مطلوب نخواهد بود. بنابراین باید اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنیم، برای مشاوره به متخصص امر رجوع کنیم، اصول برنامه را به نحو احسن اجرا کنیم تا بتوانیم به فرآیند بهبودی اعتماد داشته باشیم. ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم؛ هیچ‌کس انتظار کمال ندارد.

تمام تصمیم‌ها بر اساس انتظاراتم از آب درنمی‌آید؛ اما این به معنای غلط بودن‌شان نیست. من تمام تلاشم را می‌کنم که به فرآیند بهبودی اعتماد کنم.

مصمم قدم برداشتن

امروز من فقط باید لحظه را به بهترین شکل زندگی کنم. دیگر از خودم جلو نمی‌زنم. من جز همین‌جا که حالا هستم، هیچ ‌جای دیگری نمی‌توانم باشم. وقتی به خودم اجازه می‌دهم که در لحظه باشم، که لحظه را تمام و کمال و آزادانه زندگی کنم، باقیِ زندگی خود، کارش را می‌کند. آدم‌های کمی هستند که در لحظه زندگی می‌کنند، همین خودش من را منحصر به فرد می‌کند. از من آدمی می‌سازد که از بودن لذت می‌برد و دیگران از بودن در کنارش لذت می‌برند. وقتی من در لحظه هستم، قدم درست بعدی، خودش مشخص می‌شود. وقتی اراده‌ام را با اراده نیروی برترم همسو می‌کنم، با اراده‌ الهی یکی می‌شوم و با عالم معنوی ارتباط برقرار می‌کنم.

من به مسیر تسلیم می‌شوم.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد