به پیرامون خود نگاه کن/۱ شهریور

به پیرامون خود نگاه کن/۱ شهریور

گیج کننده ترین خصوصیت فرد الکلی برای خود و نیز اطرافیانش آن است که او در پذیرفتن واقعیت زندگی در زمان هوشیاری، و بدون مصرف الکل به تناقضی می‌رسد که نهایتاً او را برای به‌دست آوردن آرامش به سوی الکل و یا مواد مخدر سوق می‌دهد.

این که می‌گویند معجزه برنامه AA چیست؟ همان قدرت این انجمن و اصول آن است؛ اگر به کار برده شود، دیدگاه و درک جدیدی نسبت به واقعیت زندگی در میان افراد الکلی و پریشان حال ارائه می‌دهد. هدفی که در اینجا محقق می‌شود، آن است که الکلی‌ها با به مشارکت گذاشتن روح، ذهن و جسمشان زندگی را با احساس آرامش و نشاط تجربه می‌کنند. طوری که قبلاً هیچ‌گاه چنین تجربه لذت‌بخشی به دور از الکل نداشتند.

(کتاب یک عینک جدید– چاک سی)


احساس کن انرژیِ زندگی

هستی، باش. به پیرامون خود نگاه کن. فقط نگاه کن، تفسیر و تعبیر نکن. نور را ببین، شکل‌ها و صورت‌ها را ببین، رنگ‌ها را ببین، حالت‌ها را ببین. نسبت به حضور ساکت و خاموشِ همه چیز آگاه باش. نسبت به فضایی که همه چیز را در خود جای داده است آگاه باش. به صداها گوش بده، آن‌ها را موردِ قضاوت قرار نده. به سکوتی که زیر لایه‌ی صداها پنهان است گوش بده. چیزی را لمس کن – هر چیزی را که می خواهی – آن را احساس کن و هستی‌اش را تایید کن. ریتم نَفَس‌های خود را مشاهده کن؛ هوایی را احساس کن که داخل ریه‌های تو می‌شود و دوباره خارج می‌شود. احساس کن انرژیِ زندگی را که در درون بدن توست. بگذار  همه آن چیزهایی که در درون و بیرون تو هستند، همچنان که هستند، باشند. «بودن» همه‌ی چیزها را بپذیر. به ژرفای لحظه حال فرو برو.

(کتاب نیروی حال، اکهارت توله)


گاهی باید ایمان بیاوریم که زندگی هیچ چیز جز یک عینک جدید نیست.


نقل قول از کتاب Time for Joy

امروز من دائم تلاش می‌کنم از تمام افکاری که مرا از حال دور می‌کند و به گذشته و آینده می‌برد، رها شوم. من همین‌طور بیشتر و بیشتر پذیرای ورود قدرتِ خوبی و عشق به زندگی‌ام می‌شوم.

اندیشه امروز

ما با کار کردن با الکلی‌های دیگر و رسیدن به این درک که جز به اشتراک گذاشتن قصه رهایی خودمان، هیچ کمک دیگری نمی‌توانیم بکنیم، ایمان‌مان را تقویت می‌کنیم. اگر کمکی باشد، به رحمت خداست و نه آنچه ما می‌کنیم یا می‌گویم. ایمان خود ما زمانی قوی می‌شود که یک معتاد یا الکلی دیگر را می‌بینیم که با تسلیم در برابر خدا به هوشیاری رسیده است. و در نهایت ایمان با ساعات سکوتی که هر صبح پشت سر می‌گذاریم، قوی می‌شود. آیا در این ساعات سکوت از خدا می‌خواهم قدرت هوشیار ماندن را برای همان روز به من بدهد؟