زندگی یک سفر معنوی است

زندگی یک سفر معنوی است/۱۱ بهمن

در واقع به ما یک زندگی جدید و یا بهتر بگوییم «یک راهنمای زندگی» ارزانی شده است که واقعاً مُثمر‌ثمر می‌باشد.

( کتاب الکلی‌های گمنام، صفحه ۲۸)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

زندگی عادلانه نیست. این را در خبرها می‌‌‌خوانی؛ و در آنها که از بیماری مزمن در عذاب‌اند، در خشونت بی‌رحم خیابانی و بچه‌های گرسنه کشورهای فقیر، می‌بینی. در هفته‌های آغاز بهبودی با این چالش مواجه می‌شوی که آنچه بر سر تو آمده، اعتیاد و بعد بهبودی، نه امری ناعادلانه که شاید بزرگ‌ترین نبردی باشد که در تمام زندگی‌ات در برابرت قرار می‌گیرد.

نمی‌دانم چرا آدم‌های خوب گرفتار اعتیادند. اصلاً همین ندانستن و همچنان باور به وجود خیر در جهان است که جوهره ایمان است.

زندگی یک سفر معنوی است

هیچ‌کس نمی‌تواند به جای من الفبا را یاد بگیرد. و هیچ‌کس نمی‌تواند به جای من خرد، شکرگزاری یا قدرت درونی را پرورش دهد. اینها کارهایی است که خودم باید انجام بدهم. مگر زندگی چیست جز رشد و پیشرفت، بالا رفتن درک تا حس زنده بودن را عمیق‌تر تجربه کردن؟ در شفا موهبت‌هایی هست که اگر من بخواهم، می‌توانم ببینم‌شان، درس‌هایی که می‌توان یاد گرفت، آن آگاهی که برای قدردانی بابت داشته امروزم، نیاز است. بیماری، اگر من اجازه بدهم، می‌تواند معلمم باشد. همزمان که برای بازیافتن قدرت جسمانی تلاش می‌کنم و انتظار می‌کشم، روح و شخصیتم هم قوی‌تر و بهتر و خالص‌تر می‌شود. این دورانی که در آن هستم، که باید گوشه‌ای استراحت کنم، به معنای بی‌عملی و هیچ‌کارگی‌ام نیست، دارم از درون رشد می‌کنم. امروز از این لحظات که مرا به عمق خودم فرو می‌برد، استفاده می‌کنم تا به آن آزادگی که لازمه رشد است، برسم. در واقع با آن بخش از زندگی در تماسم که معمولاً فرصت برقراری ارتباط با آن نداشته‌ام.

من دارم دنیای درونم را درک می‌کنم و گسترش می‌دهم.

(دکتر تیان دیتون)

نقل قول از کتاب Time for Joy

کمک کردن به دیگران و دانستن اینکه چیزی برای نثار کردن دارم، حس بسیار خوبی دارد. بابت اینکه توانستم زندگی‌ام را طوری دگرگون کنم که حالا می‌تواند برای دیگران مفید واقع شود، احساس خوبی دارم.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد