تاریخ انتشار:
اشتراک گذاری:
0

First Things First

این ضرب‌المثل قدیمی برای ما معنی خاص و بزرگی دارد. به زبان ساده می‌گوید: با وجود تمام نگرانی‌هایی که داریم، باید یادمان بماند که نمی‌توانیم مشروب بخوریم. شراب نخوردن اولین دستور کاری ما، در همه جا، همه وقت و تحت هر شرایطی است.

این مسئله برای ما حکم زنده ماندن دارد. دریافته‌ایم که الکلیسم یک بیماری کشنده است و به طرق بسیاری ما را به سوی مرگ و نابودی می‌کشد و ترجیح می‌دهیم با یک بار نوشیدن الکل، این ریسک را نکنیم که این بیماری در ما فعال شود.

در مسائل واقعی و روزمره و در عمل، ما باید هر ناراحتی را برای ننوشیدن مشروب تحمل کنیم. بعضی‌ها از ما پرسیده‌اند که «آیا این بدان معنی است که برای شما هشیاری بیشتر از خانواده، کار و نظر دوستان اهمیت دارد؟»

وقتی الکلیسم در نظر ما لبه تیغی باشد که در یک سوی آن زندگی و در سوی دیگر مرگ قرار دارد، آن وقت جواب سوال روشن است. اگر ما مراقب سلامتی یا زندگی خودمان نباشیم، مطمئناً خانواده، کار و دوستی هم برای‌مان نخواهد ماند. اگر ما برای خانواده، کار و دوستان‌مان ارزش قائل باشیم، باید ابتدا برای احترام گذاشتن به آنها زندگی خودمان را نجات دهیم.

————

در آن زمان که الکلیسم در ما فعال بوده خیلی از ما زندگی کاملاً نامنظمی داشتیم و آشفتگی ناشی از این زندگی غالباً باعث می‌شد که احساس نگرانی یا استیصال کنیم. دریافته‌ایم که با قرار دادن نظم و ترتیب در برنامه‌ی روزانه خود، نخوردن مشروب برای‌مان راحت‌تر می‌شود، ولی در برنامه ریزی باید واقع‌بین بود و برنامه انعطاف پذیری ارائه داد.

نظم موجود در برنامه خاص روزانه ما، دارای تاثیری آرامش بخش و اصلی مناسب است که بر اساس آنها بعضی از نظم و ترتیب‌ها شکل می‌گیرد. بله، حق تقدم با مسائل مهم‌تر است.

(کتاب هشیار زیستن، ص ۶۹)

نظرات

  • تست
    ریپلای

    عجب این شرکت های چند ملتی در گول زدن عوام و جوانان استاد هستند. محصول به این خطرناکی را بین جوانان جا انداخته و خود را ثروتمند تر میکنند...

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.