خیلی مهم است که ما خوب زندگی کنیم، بخندیم و شاد باشیم/۱۸ شهریور

خیلی مهم است که ما خوب زندگی کنیم، بخندیم و شاد باشیم/۱۸ شهریور

 همین چند هفته پیش با راهنمایم به‌نام «چاک دنمارک» که مرد بزرگی است صحبت می‌کردم. چاک به من می‌گفت علی، امروزه همه دارن به برنامه پر و بال می‌دهند، سختش می‌کنند. کارگاه اینجا همایش اونجا، پوستر، مفاهیم، مصاحبه… ولی این برنامه اِن اِی نیست، برنامه در قدیم خیلی ساده بود. جلسه برو، قدمتو با راهنمات کار کن، و بعد زندگی کن و از زندگی لذت ببر! همانطور باش که خدا می‌خواهد. چاک تاکید کرد: علی، من و تو باید ساده بگیریم زندگی را پیچیده نکنیم!

(علی عامری، مصاحبه با مجله پیام بهبودی)

↔↔↔↔

اول رابطه ما با خداوند باید درست بشه. دوم رابطه ما در خانواده درست میشه. بعد با رهجوهات کار می‌کنی می‌بینی زندگی اونها هم داره بهتر میشه، خوب این هم راضیت میکنه… الان می‌بینم بچه‌ها پیشرفت کردن… همه صداقت دارند. اون آقا کوپن فروش بوده، سواد هم نداره، حالا مغازه داره خونه داره ماشین مدل بالا داره زمین خریده، در جامعه بهش احترام میذارن. زن و بچش ازش راضی هستند. برای بچه‌هاش خونه ساخته. از موفقیت این دوستان چیزی گیر من راهنما نمیاد غیر از یک رضایت درونی. این رضایت از درون میاد. ما معتادها نسبت به خودمان کم‌بین هستیم. عزت نفس پایینی داشتیم. سعی می‌کردیم با مسایل مصنوعی مثل پول خرج کردن، مهمون کردن همه، مست کردن و… جبران کنیم.

شما باید به زندگی کاری و زندگی خانوادگی خود سر و سامان بدهی. خیلی مهم است که ما خوب زندگی کنیم، بخندیم، شاد باشیم و احساس خوشبختی کنیم. حالا من برگشتم به خانواده، پدر مادر خواهر… در خدمت همه هستم. من فکر می‌کنم همه جبران خسارت‌ها را کردم. از همه مهم‌تر هم خود “fellowship” مهمه… خود برنامه… بچه‌های جلسات… همه تغییر می‌کنند و بهتر می‌شوند… وقتی همه باهم خوشحالند و زندگی‌شون تغیر کرده، خوب تو هم خوشحالی… مهم‌ترین چیز برای من همه این آدم‌های دور و بر من هستند. بیشتر اطرافیان من در اِن اِی شاد و خوشحال و خوشبخت هستند و من هم از این مساله راضی و خوشنود هستم. من در خدمت همه هستم.

(مصاحبه با علی عامری، کرمان) لینک مصاحبه: من از راهنمایم اطاعت کردم