اگر می خواهید پاک و هوشیار بمانید، راهی پیدا خواهید کرد/۲۱ شهریور

اگر می خواهید پاک و هوشیار بمانید، راهی پیدا خواهید کرد/۲۱ شهریور

بسیاری از ما احساس می‌کردیم که قابلیت‌های فردی زیادی داریم، اما با وجود تمایل شدید به ترک دائمی، انجامش برای‌مان مقدور نبود. به نظر ما این، همان خصوصیت مبهوت کننده الکلیسم است که علی‌رغم نیاز و تمایل شدیدمان، کوچکترین قدرتی برای دوری از آن در خود پیدا نمی‌کنیم.

(کتاب الکلی‌های گمنام، ص۳۴)

ما همیشه حق انتخاب نداریم که چه می‌کنیم یا کجای زندگی خود هستیم، اما می‌توانیم زندگی خود را مشاهده کرده و از آن مراقبت کنیم. سختی‌ها و ناملایمات را می‌توان فرصتی برای اجرای برنامه معنوی زندگی خود دانست. همیشه وقتی یک در به روی ما بسته می‌شود، در دیگری باز می‌شود.

خداوندا، این شجاعت را به من بده که با ابزارهای معنوی که در این برنامه به من داده شده، با هر مشکلی روبرو شوم.

زیان‌های ضروری

در تعطیلات، گاهی اوقات افرادی را به یاد می‌آورم که دیگر اینجا نیستند  و  احساس غم و اندوه می‌کنم. در زندگی، گاهی به‌دست میاوریم و گاهی ازدست می‌دهیم. این‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند اما در روزهایی که دوستان و خانواده دور هم جمع هستند، به یاد درگذشتگان می‌افتم. آن روزهای خوشی که در کنار آنها بودم را به یاد می‌آورم. دعا می‌کنم و قدردانی می‌کنم از ارزشی که برایم داشتند. از خداوند می‌خواهم توانایی ادامه زندگی بدون این عزیزان را داشته باشم.

اگر من هنوز خاطره کسی را در قلبم حفظ کرده‌ام، یعنی هنور با من هستند و از دست نرفته‌اند. وقتی با عشق و محبت به یاد آن‌ها هستم، به جای پوچی احساس خوبی به من دست می‌دهد. حضور آن‌ها در قلب من باعث شادی و سرافرازی و آمرزش می‌شود. یادآوری و قدردانی باعث می‌شود خاطره آنها برای همیشه زنده و  پایدار بماند.

Tian Dayton PhD/کتاب Hour To Hour

↔         ↔         ↔

اگر می خواهید پاک و هوشیار بمانید، راهی پیدا خواهید کرد. در غیر این صورت، بهانه‌ای خواهید داشت!

من امروز دقیقاً همان جایی هستم که باید باشم. همه چیز در مورد این روز، این مکان، این لحظه عالی است.

همه چیز در مورد من در این لحظه عالی است.

↔         ↔         ↔

در بهبودی آزادیم که جستجو و کند و کاو نموده و درمورد اینکه اکنون چه کسانی هستیم و می خواهیم چه کسانی باشیم، تفکر کنیم. تغییراتی که ما در طی این فرایند تجربه می‌کنیم می‌توانند تا حد زیادی باعث اختلال در هویت و روابطمان گردند، اما چنین درگیری‌هایی در عین حال منجر به رشد پذیرش، عشق و ایمان‌مان می‌گردند.

(کتاب پاك زيستن، معتادان گمنام)