امروز دیگر مثبت می‌اندیشم/۱۱ اردیبهشت

امروز دیگر مثبت می‌اندیشم/۱۱ اردیبهشت

در اینجا هزاران مرد و زنی وجود دارند که رُک و پوست کنده اعلام می‌کنند از وقتی که به قدرتی برتر از خود اعتقاد پیدا کرده‌اند و طرز فکر بخصوصی در مورد آن قدرت در پیش گرفته‌اند و کارهای ساده‌ای را انجام داده‌اند، یک تغییر انقلابی در روش زندگی و افکار آنها پدید آمده است.

(کتاب الکلی های گمنام، صفحه ۵۰)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

در روزهای اول ترک احتمالاً هیچ روزی را بدون فکر کردن به مصرف مواد یا مشروب نخواهید گذراند. وسوسه مصرف به سراغ شما می‌آید. خب این طبیعی است، شما تازه یار و یاور همیشگی‌تان را از دست داده‌اید. تنها گذر زمان شما را از شرّ این فکر دائمی به یاران قدیمی‌تان، مواد مخدر و الکل خلاص خواهد کرد، اما بدانید که بالاخره این اتفاق می‌افتد.

خدایا هر بار که وسوسه مصرف به ذهن و جانم افتاد، بگذار درد و ترسی را که تا همین چند وقت پیش تمام وجودم را فرا گرفته بود، به خاطر بیاورم.

تسویه‌حساب امروز

من امروز خودم را وادار می‌کنم توهینی را که اخیراً به‌ام شده، فراموش کنم، چرا که می‌دانم اگر چنین نکنم، انرژی‌اش مرا به دردسر خواهد انداخت. انتقام تنها آدم را به ورطه خطا و گناه گرفتار می‌کند. بهتر است آدم آسیب یا توهین را فراموش کند، نه عمل مهربانانه را. اگر می‌خواهم برکت و نعمت از زندگی‌ام نرود، باید آینده را ببینم، نه گذشته را. امروز من به یک نفر که به من خوبی کرده، فکر می‌کنم و سعی می‌کنم به طریقی محبتش را جبران کنم، چرا که می‌دانم وقتی چنین کنم، زندگی خودم بهتر می‌شود.

امروز دیگر مثبت می‌اندیشم.

(دکتر تیان دیتون)

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

نپرس که قدرت برترت چه می‌تواند برای تو بکند، بپرس تو چه می‌توانی برای قدرت برترت بکنی. این ما را شرّ نفس خلاص می‌کند.

خدایا، من امروز چه خدمتی می‌توانم به تو بکنم؟

از کتاب Walk Softly and Carry a Big Book

فرمول ناکامی: تلاش برای راضی نگه داشتن همه.

نقل قول از کتاب Time for Joy

امروز من برای پیدا کردن جواب به درونم رجوع می‌کنم. امروز من به حس درونی و ارتباطم با قدرت برترم اعتماد می‌کنم.