خودم را دوست خواهم داشت/۱ مهر

خودم را دوست خواهم داشت/۱ مهر

در دوران ترک اعتیاد پیشنهاد می‌کنیم توجه دکتر معالج را به این کتاب جلب کنید. در صورتی که بیمار، این کتاب را در اولین فرصت، در حالی که هنوز به شدت دچار افسردگی است بخواند، ممکن است بتواند به موقعیت و حالت وخیم خود پی ببرد.

(کتاب الکلی‌ها گمنام، خطاب به کارفرمایان، ص ۱۴۴)

↔↔↔↔↔↔↔↔

پزشکان و افراد حرفه‌ای در زندگی جدید ما، موقعیت ما را بهتر از خودمان می‌توانند ارزیابی کنند. متخصصین مانند ما به مواد مخدر احساس عشق ندارند، بنابراین ارزیابی آن‌ها در مورد اعتیاد ما معمولاً دقیق‌تر است. من امیدوارم توانایی گوش کردن به توصیه‌های آنهایی را که می‌خواهند به من کمک کنند، داشته باشم. آن‌ها صادقانه می‌خواهند به ما کمک کنند.

از طریق عملکرد، خودم را دوست خواهم داشت

امروز می‌خواهم یک کار منحصر به فرد برای خودم انجام دهم. صحیح نیست که فقط برای دیگران فداکاری و خدمت کنم و به خودم نرسم. من با دیگران همان‌طور رفتار می‌کنم که با خودم رفتار خواهم کرد. اگر با خودم ناپسندیده باشم همین کار را با دیگران هم انجام خواهم داد. اگر بیخودی به خودم سخت بگیریم، حال دیگران را هم خراب خواهم کرد. تنها شخصی که در تمام ساعات روز با من است، خودم هستم و به خوبی می‌دانم چه چیزی می‌تواند از درونم قوت قلب بدهد. امروز من خودم را تشویق کرده، حمایت میکنم و به خودم قوت قلب می‌دهم.

هر وقت کاری کنم که باعث خشنودی و خوشحالی من شود، ار خودم تشکر می‌کنم! تبریک میگم که کار خوبی انجام دادی پسر!

من بهترین مشوق خودم خواهم بود.

Hour To Hour /Tian Dayton PhD

↔↔↔↔↔↔↔↔

وقتی روز بدی را سپری می‌کنید، انتظارات خود را پایین آورده و از نو شروع کنید!

هر چه بیشتر روی خودم کار می‌کنم، رفتار مردم هم با من بهتر می‌شود.

من امروز بسیار سپاسگزار هستم. از همه‌ی عشق و الهامات نیروی برترم تشکر می‌نمایم. من کمی مکث می‌کنم و سپس خودم را با انرژی مثبت جهان هماهنگ کرده و دگرگون می‌شوم.

 من سعي مي‌کنم امروز را با يک نگرش خوب و مثبت آغاز کنم و شادی، شور و نشاط را در خود زنده نگهدارم.