من زندگی دلخواهم را تجسم می‌کنم/۶ دی

من زندگی دلخواهم را تجسم می‌کنم/۶ دی

با همه وجود و مُلتَمسانه از شما تقاضا داریم که از همان ابتدا کاملاً بی‌پروا و دقیق باشید. بعضی از ما سعی کردیم به عقاید کهنه‌ی خود بچسبیم اما هیچ نتیجه‌ای نگرفتیم، تا آنکه کاملاً آنها را رها کردیم.

(کتاب بزرگ، چگونگی عملکرد، صفحه ۵۸)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

آیا واقعاً به آخرین نفری که می‌خواست به تو کمک کند، گوش کردی؟ دوستی دردمند بود یا حرفه‌ای؟ یا که حرف‌هایش را با بهانه‌های جورواجور در نطفه خفه کردی؟ اگر با تمام نیرو به آن دیگری که در صدد کمکت برمی‌آید، گوش دهی، امروز و فردایت غرق شادی خواهد بود.

خدایا، آن انسان شایسته را به سوی من سوق بده تا فرصتِ با شادی گوش دادن و آموختن را پیدا کنم.

تجسم زندگی خودم

امروز من رؤیاپردازی می‌کنم، از قوه‌ تخیلم کمک می‌گیرم که زندگی مورد علاقه‌ام را تجسم کنم. به خودم اجازه می‌دهم که در ذهنم، آن زندگی مطلوبم ببینم. بعد می‌گذارم جادوی جهان کار خودش را بکند. به جای اضطراب و کنترل و تلاش برای مدیریت اتفاقات، شرایط و آدم‌ها، برای اینکه با تصور من از زندگی مطلوبم همسو شوند، مصمم، با ایمان و اعتماد بر سر این موضع می‌مانم که جهان خود همه چیز را میسر خواهد کرد. این زندگی، این جهان، موهبت است. طبیعت غنی است. من بخشی از جهان، از طبیعتم. زندگی بناست که مرا اغناء کند. امروز من برای تبلور رؤیایم تمام قدم‌هایی را که باید، مصمم و با احتیاط برمی‌دارم و باقی‌اش را می‌سپارم به خدا. من فقط قدم برمی‌دارم و نتیجه را به حال خود رها می‌کنم.

من زندگی دلخواهم را تجسم می‌کنم.

(دکتر تیان دیتون)

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

♦ می‌گویند «وقتی هیچ چیز جواب نمی‌دهد، دستورالعمل را بخوان.» در بهبودی ما می‌گوییم: «وقتی دیگر هیچ چیز جواب نمی‌دهد، آن‌ زمان تازه آماده‌ای بروی سراغ دستورالعمل.» رسمش این است. من نمی‌گذارم زمین بخورم و به آخر خط برسم و تازه بعد بروم سراغ کتاب‌های انجمن که کمک بگیرم.

♦ صداقت بدون مهربانی، ظالمانه است و مهربانی بدون صداقت، هم‌وابستگی.

♦ امروز من زندگی‌ام را تمام و کمال تجربه می‌کنم. هر لحظه از زنده بودنم لذت می‌برم.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد