من زندگی مورد علاقه‌ام را زندگی خواهم کرد/۱۰ اردیبهشت

من زندگی مورد علاقه‌ام را زندگی خواهم کرد/۱۰ اردیبهشت

ما به تجربه آموخته‌ایم که باید الکلی بودن‌مان را با تمام وجود بپذیریم. این اولین قدم بهبودی است و این تصور نادرست که ما با دیگران تفاوت نداریم و یا در حال حاضر نداریم، باید درهم شکند.

(کتاب الکلی های گمنام، صفحه ۳۰)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

خدمت به یک الکلی یا معتاد دیگر یا به گروه، وقتی از کوره در می‌رویم، می‌تواند آرام‌مان کند. باید به آن هم‌گروه دیگر فکر کرد که در آخرین جلسه بهم ریخته بود یا اصلاً نیامده بود. می‌توانید همین امروز با آنها تماس بگیرید و بپرسید که آیا کمکی ازتان برمی‌آید.

خدایا، آن‌چنان که تو را درک می‌کنم، کلام درست را برای تسکین یا تشویق یک الکلی یا معتاد هم‌درد به من عطا کن.

زندگی صادقانه

امروز من آن‌گونه زندگی می‌کنم که می‌خواهم. اگر می‌خواهم در روابطم دورویی یا فریبکاری نباشد، صادق خواهم بود. اگر می‌خواهم نیکی و شرافت احاطه‌ام کند، نیک و شریف خواهم بود. اگر می‌خواهم عشق را به خودم جذب کنم، به دیگران عشق خواهم ورزید. امروز دیگر نمی‌خواهم زندگی آنچه باشد که دوست ندارم. امروز می‌دانم که هر آنچه از خود بروز دهم، همان به خودم برمی‌گردد.

من زندگی مورد علاقه‌ام را زندگی خواهم کرد.

(دکتر تیان دیتون)

حضور مرتب در جلسات، خدمت و کمک به دیگران دستورالعملی است که خیلی‌ها آزموده‌اند و جواب گرفته‌اند. هر زمان از این اصول اولیه دور می‌مانم، عادت‌ها و خودِ قدیمی‌ام با تمام ترس‌ها و نقصان‌هایش دوباره برمی‌گردد. هدف نهایی هر یک از اعضای ای‌ای هوشیاری دائمی است که قدم به قدم به دست می‌آید.

(از کتاب Twenty-Four Hours A Day)

اندیشه امروز

وقتی خورشید در یک روز زیبای آفتابی سر بر می‌آورد و ما از خواب بیدار می‌شویم، خدا را شکر می‌گوییم که دیگر بیمار و بیزار نیستیم و در عوض حال‌مان خوب است و خوشحالیم. آرامش و خوشبختی دیگر برایمان از هیجان و مشروب که تنها برای مدتی کوتاه حال‌مان را خوب می‌کند و در نهایت، ناامیدی با خودش می‌آورد، بسیار مهم‌تر است. البته که همه ما الکلی‌ها روزگار خوشی را با مشروب‌خواری گذراندیم، ولی تا پیش از اعتیاد. بالاخره برای همه آن زمان می‌رسد که سرخوشی جایش را می‌دهد به عذاب و دردسر. آیا بالاخره فهمیده‌ام که مشروب هرگز چیزی جز دردسر نمی‌تواند برایم باشد؟

نیایش امروز

دعا می‌کنم که روزی، امتحانِ انتظار برای راهنمایی و هدایت خداوند فرا برسد. دعا می‌کنم که به حال خود تنها نمانم.

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد