از جسمم می‌خواهم که بیدار شود و زندگی کند/۱۰ بهمن

از جسمم می‌خواهم که بیدار شود و زندگی کند/۱۰ بهمن

ما هر چقدر هم که در مورد قسمت‌های مختلف زندگی خود عاقلانه رفتار کرده باشیم، در مورد الکل رفتار دیوانه‌وار عجیبی داشته‌ایم. این حرف ممکن است قدری تند به‌نظر برسد اما آیا حقیقت ندارد؟

(کتاب الکلی‌های گمنام، صفحه ۳۸)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

احتمالاً در آغاز بهبودی برای مدتی شما بسیاری از آدم‌ها و نیات‌شان را قضاوت بد یا سوء برداشت می‌کنید. تفکر مبهم و آشفته روزهای اول بهبودی باعث می‌شود که ما از همه چیز برداشت اشتباه داشته باشیم. این زمان باید به خاطر داشته باشید که آسیب‌پذیرید و بدانید که ترک اعتیاد، فکر را مغشوش می‌کند. بنابراین به خودتان و اطرافیان‌تان سخت نگیرید. تا هشت ماه یا یک سال دست به کاری دائمی نزنید. اگر چنین کنید، در آینده کمتر افسوس خواهید خورد. خدایا، حالا که تو را درک می‌کنم، نگذار زبانم به کلام بی‌ربط و بیهوده باز شود و نگذار قدم‌هایم به مسیری منحرف شود که روزی بابت آن افسوس بخورم.

حافظه جسم

درک و فکر در تمام سلول‌های بدن من جریان دارد. منِ من در جسمم ذخیره شده است. جسم من از واکنش‌هایم به موقعیت‌های مختلف زندگی و اعمالم در این جهان آگاه است و آنها را در حافظه خود حمل می‌کند. امروز که دیگر مثبت می‌اندیشم، در واقع کل بدنم را به مثبت‌اندیشی دعوت می‌کنم، اجازه می‌دهم که مثبت بیندیشد. به تک‌تک سلول‌های بدنم دستور و تعلیم می‌دهم که فعال، سالم و در حال جنب‌وجوش باشند. هر زمان که از درون احساس ناامیدی می‌کنم، تمام بدنم را در شرایطی قرار می‌دهم که از جهان نور و انرژی امیدبخش دریافت کند. من فقط یک دستگاه سخنگو نیستم، جسم و ذهن و روحم که در تمامِ من زنده است.

از جسمم می‌خواهم که بیدار شود و زندگی کند.

(دکتر تیان دیتون)

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

اگر پاک و هوشیار هستید، معجزه همین حالا هم رخ داده است. صبر داشته باشید و انتظار بکشید، کمی زمان می‌برد تا غیرممکن، ممکن شود.

در قلمرو خدا هیچ‌چیز غیرممکن نیست.

بازتاب امروز

من متوجه شده‌ام که موفقیت این برنامه تا حد زیادی در گرو آن است که اعضای برنامه تا چه اندازه آماده و مشتاق‌اند تا برای کمک به دیگرانی که در چنگال بی‌رحم اعتیاد گرفتارند، پیش بروند. اگر از میزان آمادگی و اشتیاق من کاسته شود، در معرض خطر از دست دادن هر آنچه به دست آورده‌ام، قرار می‌گیرم. میل به نثار کردن آنچه در برنامه آموخته‌ام، هرگز نباید در من از بین برود، چرا که تنها در این صورت است که می‌توانم داشته‌ها و دستاوردهایم را حفظ کنم.