آغوش من به روی زندگی باز است/۹ خرداد

آغوش من به روی زندگی باز است/۹ خرداد

اکنون وظیفه شما بودن در جایی است که امکان حداکثر کمک به دیگران را برای‌تان فراهم کند، بنابراین اگر کمکی از شما بر می‌آید هرگز در رفتن به جایی تردید نکنید.

(کتاب الکلی‌های گمنام، صفحه ۱۰۲)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

گفته می‌شود در طول برنامه تنها دو مقطع وجود دارد که شما باید سخت‌کوشانه اصول برنامه را تمرین کنید، یکی، سی روز اول برنامه و دومی، هر روزِ بعد از آن! در واقع اگر فکر کنی، می‌بینی این هر روز یعنی یک روز، همین امروز. 

کمکم کن امروز این برنامه را تا آنجا که در توانم هست، تمرین کنم.

امروز چه خبر؟

امروز من پذیرای آنچه زندگی پیش‌رویم قرار می‌دهد، هستم. جهان هر روز صبح همچون دوستی قدیمی به من سلام می‌گوید. عادات روزانه‌ام مرا آرام می‌کند و به من انگیزه می‌دهد. فکر شروع روز خشنودم می‌کند. زندگی ثانیه به ثانیه پیش می‌رود و امروز من آماده خواهم بود که نظاره‌اش کنم. چقدر از زندگی‌ام را نادیده گرفته‌ام؟ چه احساساتی که از آنها چشم‌پوشی کرده‌ام؟ امروز می‌دانم که وقت در این دنیا تنگ است. بنابراین انتخابم این است که هر روز زندگی را ارج نهم و تا زمانی که در اختیار دارمش، در آغوش بکشم.

آغوش من به روی زندگی باز است.

(دکتر تیان دیتون)

از کتاب Walk Softly and Carry a Big Book

شخصیت ما عملکرد ماست در زمانی که فکر می‌کنیم کسی نگاه‌مان نمی‌کند. (ناشناس)

نقل قول از کتاب Time for Joy

امروز خدا راهنمای مسیر من به سوی خودکفایی و استقلال است. همین که قصد کنم احساس ضعف و حقارت را رها کنم، قدرت برترم، تمام قدرتی را که برای رویارویی با زندگی لازم است، به من می‌دهد.

نقل قول از کتاب Alkiespeak

فکر کردن درباره دلیل الکلی بودنم مثل ایستادن روی پل و نگاه کردن به آبی است که آرام زیر پا در جریان است، اما درونم آتش باشد. با خودم می‌گویم ریشه این آتش درون به کجا برمی‌گردد، آیا ارثی است یا مرتبط با عوامل محیطی؟

 چه فرقی می‌کند. بپر توی آب. 

(Doug D)

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد