نقل قول از کتاب «ساعت به ساعت»/۱۶تیر

نقل قول از کتاب «ساعت به ساعت»/۱۶تیر

اگر از هرگونه ناسازگاری به عنوان فرصتی برای تمرین روش جدید زندگی خود در برنامه بهبودی استفاده کنیم، سنگ‌های سنگین سد راه ما میتوانند تبدیل به پله‌هایی برای پیشرفت شوند. سپس مشکلات تبدیل به چالش می‌شوند و می‌‌توانیم ببینیم چه بخشی از برنامه ما آنها را حل خواهد کرد. چه اصولی از دوازده قدم بهبودی را می‌توانید برای شرایط فعلی خود اعمال کنید؟

هوش الهی مرا ترغیب می‌کند که از هر مشکل خود فرار نکنم، بلکه با آن روبرو شوم و یاد بگیرم که اصول برنامه را در همه امور زندگی اجرا کنم.

درون ذهن من

امروز، من سپاسگزارم که احساس زنده بودن میکنم و می‌دانم که زندگی یک سفر معنوی است. اگر تصمیم بگیرم از این طریق به دنیا نگاه کنم، تمام شرایط زندگی من یک چالش معنوی خواهد شد. رهایی از دلبستگی بیش از حد خودم به افراد، مکان‌ها، چیز‌ها و ایده‌ها، روح مرا آزاد می‌کند.

هنگامی که روح من آزاد شد، می‌تواند به دنیا سفر کرده و  زیبایی زندگی را تجربه کند. زندگی مرا احاطه کرده است؛ در داخل، خارج و همه جا حضور دارد. اگر من آزاد باشم و اجازه بدهم، زندگی در همه جا زیباست. اگر من ذهنم را از دغدغه‌های غیرضروری پر نکنم، زندگی وجود دارد، روح وجود دارد  و منتظر دیده شدن و حس شدن است.

من به ذهنم اجازه آزاد بودن میدهم.

(دکتر تیان دیتون، ترجمه از کتاب hour to hour)

↔              ↔              ↔

راهی برون از افسردگی

در طی دوران افسردگی شدید، از اینکه به‌طور ناگهانی به زندگی‌تان سر و سامان دهید، اجتناب کنید.

اگر در چنین شرایطی دست به کارهای سنگینی بزنید که فعلاً شکست در آنها حتمی است، ناخودآگاه خودتان را گول زده‌اید. و به این ترتیب با شکستی که می‌خورید بهانه دیگری برای بازگشت به افسردگی پیدا خواهید کرد.

خلاصه این‌که نگرش همه یا هیچ مخرب‌ترین نگرش‌هاست. بهتر است در هنگام افسردگی، با حداقل‌های ممکن شروع کنیم. سپس روز به روز میزان کارها بیشتر شود. به خاطر پسروی‌ها مایوس نشوید، فقط کار را از نو شروع کنید.

(مجله گریپ‌واین/ کتاب از دیدگاه بیل)