انجام کارها به ترتیب اهمیت/۶ آبان

انجام کارها به ترتیب اهمیت/۶ آبان

راحت‌تر میتوانیم پذیرای این باشیم که در مورد مسائل خودمان با شخص دیگری گفت‌و‌گو کنیم. مهم‌ترین دلیل در وهله‌ی اول این است که اگر این گام حیاتی را بر نداریم ممکن است نتوانیم بر مشروب‌خواری غلبه کنیم. بارها و بارها تازه‌واردانی را دیده‌ایم که سعی کردند بعضی از واقعیات زندگی خویش را پیش خود نگه دارند و برای فرار از این تجربه‌ی متواضع کننده به روش‌های آسان‌تری روی آوردند، اما تقریباً همگی کارشان دوباره به مشروب‌خواری کشیده شد.

نقل قول از کتاب ساعت به ساعت

«آسیاب به نوبت» یا انجام کارها به ترتیب اهمیت، قطعاً فلسفه خوبی است، اما در هفته سوم بهبودی غیرممکن به نظر می‌آید. ما در این مقطع تنها کاری که می‌توانیم بکنیم، دور ماندن از آن اولین  مخمصه، قرص، مواد یا مشروب است.

هر مشکلی که فکر می‌کنم دارم، اولین و مهم‌ترین کاری که باید بکنم دور ماندن از آن اولین مصرف دوباره مواد مخدر یا الکل است!

کار پر زحمت

من آماده‌ام برای داشتن زندگی دلخواهم دست به هر کاری بزنم. زندگی خوب نتیجه عبور از درهای زیادی است. در تجسم کردن، یا در مشاهده کردن، درِ تلاش کردن. همین‌طور که در مسیرم پیشرفت می‌کنم، یاد می‌گیرم «هوشمندانه‌تر عمل کنم». چطور انرژی‌هایم را کارآمدتر مصرف کنم و زمانم را بی دلیل هدر ندهم.

یاد می‌گیرم چطور با خودم کنار بیایم و اجازه دهم انرژی‌هایم آزادانه‌تر به جریان بیفتد. یاد می‌گیرم چطور به دیگران گوش دهم و در عین حال تصمیمات خودم را بگیرم، که حدودی را برای خودم تعیین کنم که بیشتر نفوذپذیر و منعطف باشد تا سفت و سخت یا سست. خودم را خواهم شناخت و قادر خواهم بود در حضور دیگران آن خود را حفظ کنم. قدرت، خرد، صبر و مهر را در خود پرورش خواهم داد. موهبت‌ها و قدرت‌های منحصر به فردم را گسترش خواهم داد.

(دکتر تیان دیتون)