وقتی قلبم آرام باشد، جسمم آرام است/۱۶ فروردین

وقتی قلبم آرام باشد، جسمم آرام است/۱۶ فروردین

او هنوز بازی‌های سابق را تکرار می‌کند، زیرا از هشیاری خود راضی و خوشحال نیست و نمی‌تواند زندگی را بدون الکل مجسم کند. شاید روزی برسد که حتی نتواند زندگی را چه با الکل و چه بدون آن تحمل کند. آن وقت است که با تنهایی به صورتی که تعداد کمی با آن آشنا هستند آشنا می‌شود و خود را بر لبه‌ی پرتگاه خواهد یافت. آرزو خواهد کرد که زندگی خاتمه یابد و همه چیز تمام شود. 

(کتاب الکلی‌های گمنام، چشم‌اندازی برای شما، صفحه ۱۵۲)

نقل قول از کتاب Hour To Hour

گاهی ما دچار سردرگمی می‌شویم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. اما برای دیگران نسخه می‌پیچیم. ما از هفت سالگی کار غلط را از درست تشخیص می‌دهیم. گاهی ذهن‌مان سعی می‌کند فکرمان را با بهانه‌سازی یا توجیه پریشان کند. آدم دقیقاً می‌داند کار درست چیست. 

قدرت بالاتر، از درک من، خواهش می‌کنم بگذار به درست و غلط خود برترم پاسخ بدهم، به خاطر آن معرفت بنیادینی که زمانی در من بسیار روشن بود.

تغییر حالات احساسی

وقتی من طرز فکر و حالات احساسی خودم را عوض می‌کنم، حال جسمم را هم عوض می‌کنم، چرا که احساسات مثل مواد شیمیایی در بدن سفر می‌کنند. به نوعی، من چیزی هستم که تمام روز به آن فکر می‌کنم. من می‌توانم با تغییر آگاهانه افکارم، احساساتم را تغییر دهم و می‌توانم با ایجاد تعادل آگاهانه در حالات احساسی‌ام، فکرم را تغییر دهم. من تمام توجهم را به قلبم معطوف می‌کنم و خودم را در یک حالت ساکت و آرام تصور می‌کنم. وقتی قلبم آرام باشد، جسمم آرام است. وقتی می‌توانم از ناحیه قلبم آگاهانه نفس را بیرون دهم و تو بکشم، و تصور کنم که آن بخش من دارد وارد یک حالت ساکت و آرام می‌شود، در واقع به سلامت عاطفی، روانی و جسمانی‌ام کمک می‌کنم.

من قلبم را آرام می‌کنم.

(دکتر تیان دیتون)

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

خودپرستی لزوماً خود را بزرگ دیدن نیست، زیادی به خود فکر کردن است. امروز را با فکر کردن به دیگری شروع می‌کنم. چه کسی غمگین یا وحشت‌زده است تا من آرامش کنم؟

از کتاب Walk Softly and Carry a Big Book

الکلیسم یک بیماری  لاعلاج است؛ اما تنهایی درمان ناپذیر نیست.

خواسته‌ها، امیدها، آرزوها و هوس‌ها ما را گره می‌زند به وحشتِ دائم و پوچیِ مطلقِ میان «گذشته‌ای که برای همیشه رفته» و «آینده‌ای که هرگز نیامده است.» اینکه هیچ چیزی نخواهیم – و بدانیم که نمی‌توانیم اتفاقات را رقم بزنیم – لذت و شعفی درونی و بیرونی را‌ به طور تمام و کمال برایمان به همراه دارد.» 

(مجله گریپ‌واین)

ترجمه مجله اعتیاد: آزاده اتحاد