پذیرش به‌من جواب داد/۳ مرداد

پذیرش، چاره تمام مشکلات امروز من است. وقتی آشفته هستم به خاطر این است که یک شخص، یک چیز، یک مکان و یا یک واقعیتی در زندگی، از نظر من غیرقابل قبول است؛ من تا زمانی که  آن شخص، آن‌جا، آن چیز و یا آن وضعیت را دقیقاً همانطور که هست در این لحظه قبول نکنم، آرامش و صلح و صفا به دست نخواهم آورد.
(ترجمه از کتاب بزرگ الکلی‌های گمنام، ص۴۱۷، چاپ چهارم، داستان های شخصی-acceptance was the answer)

نقل قول از کتاب ساعت به ساعت

شما ناامیدی‌ها، دشواری‌ها و رنج‌های زیادی کشیده‌اید، اما لازم نیست مست کنید. در آینده مشکلات دیگری هم پیش خواهد آمد، اما لازم نیست مشروب خوری کنید. هیچ چیز بدی نیست که مصرف الکل آن را بدتر نکند!

ای نیروی برتر من! نشان بده که بالا بردن یک پیک دیگر مشروب، در طول زمان فقط درد و عذاب مرا بیشتر خواهد کرد. به من نشان بده که نوشیدن دوباره، در دراز مدت، زندگی من را دردناکتر خواهد کرد. کیف، لذت اولیه مصرف، بیش از آن خواهد بود که بتوانم تحمل کنم.

یادگیری

امروز من دیگر با ساده لوحی همه حرف‌ها و اعتقادات دیگران را نمی‌پذیرم. حتی اگر چیزهایی که دیگران به آن اعتقاد دارند، به نظر بهتر یا گویاتر بیاید. من نیاز دارم دیدگاه و ادراک خودم را باور داشته باشم.  امروز یادگیری برای من پرمعنی و هدف‌دار شده، برای این که به چارچوب فکری خود من مربوط می‌شود. یادگیری اگر با چیزی در درون خود من ارتباط برقرار نکند، فایده‌ای نخواهد داشت. من باید اطلاعات را ببینمِ، لمس کنم و به طور مستفیم تجربه کنم. من یاد می‌گیرم به تصوراتی که از ادراک خودم از زندگی به دست می‌آورم، اعتماد کنم.

(دکتر تیان دیتون)

♥     ♥     ♥     ♥

نقل قول از کتاب Pocket Sponsor

شما به طور قطع در تمام جنبه‌های خدمت به گروه‌تان مهارت ندارید. شاید در شروع جلسات خوب باشید، یا جابه‌جا کردن صندلی‌ها، به خاطر سپردن تماس با افراد یا چاپ کردن بروشورهای دوازده قدم. شاید از خوشامدگویی به افراد به هنگام ورود افتضاح‌اید، یا اداره کردن دفتر، تهیه کردن کیک تولد یا پرداخت اجاره. هر مهارتی که شما نداشته باشید، دیگری دارد؛ سعی کنید نقاط قوت خود را بشناسید! برای نقصان‌هایم، وظیفه را به دیگری محول می‌کنم؛ نقاط قوتم را جشن می‌گیرم.