پاک زیستن / ۲۹خرداد

پاک زیستن / ۲۹خرداد

در بهبودی هیچ چیز جایگزین زمان نمی‌شود. زمان به ما فرصت می‌دهد جهت التیام، رشد، شروع مجدد و ساختن زندگی‌ای که برای ما و اطرافیان مان مهم است . اما زمان به تنهایی نمی‌تواند باعث التیام ما،  رشد ما و شروع مجددمان گردد،  مهم تر از آن عملکرد خود ماست. استفاده مداوم و مستمر از ابزار بهبودی،  باعث تغییرمان می‌شود این فرآیندی مستمر و جاری است.

 {کتاب پاک زیستن} 

♥ اگر چه پاک زندگی کردن به این معنی نیست که در بحران باشیم، اما ممکن است بعضی مواقع اینگونه به نظر آید. احساسات ما شدید است .تغییرات زیادی در زندگی‌مان در حال وقوع است و تغییر می‌تواند آشفته کننده باشد. حتی وقتی که مثبت باشد.

♥ زمانی که فقط برای امروز زندگی می‌کنیم، به شهامتی دست می‌یابیم که تصورش را نمی‌کردیم و می‌توانیم در زندگی با نشاط، هیجان و امید فراوان به جلو برویم.

♥ عمل ساده پذیرش خود باعث تغییر ما می‌شود. ما شروع به داشتن رفتاری بهتر با خود می‌کنیم و در برابر دنیا با فروتنی جدیدی عکس العمل نشان می‌دهیم.

♥ اگر خواهان کشف سرزمین جدیدی هستید باید مدت طولانی را در دریاها بگذرانید.

♥ بعضی اوقات برای اینکه به جلو حرکت کنیم، لازم است تا بدون حرکت بایستیم.

♥ برای بعضی از ما پاک شدن و پاک ماندن بزرگ ترین دست آورد است، برای بعضی دیگر زیباترین هدیه‌ای است که تا کنون دریافت کرده‌اند.

♥ زمانی‌که یاد می‌گیریم بدون خشم و رنجش و ترس زندگی کنیم، به نوعی از بلوغ عاطفی می‌رسیم که هرگز انتظارش را نداشتیم. رها ساختن رفتارهای گذشته با خانواده بخصوص اگر این رفتارها به نفع ما باشد یک چالش بزرگ است.

گزیده‌هایی از کتاب پاک زیستن، انجمن معتادان گمنام

↔         ↔          ↔

اراده، اراده توست.

این جمله باید پرتکرارترین دعای تو باشد و به راستی در تحقق خواست و اراده پروردگار است که شادی حقیقی، نهفته است. تو می‌بایست، از انجام اراده پروردگار خشنود باشی، زیرا در این هنگام است که زندگی تو سراسر  به درستی پیش می‌رود و در طولانی مدت در می‌یابی که همه چیز برای تو به بهترین شکل ممکن اتفاق افتاده است.

هر زمان که با خلوص می‌کوشی تا اراده پروردگار را عملی کنی و نتایج آن را با فروتنی می‌پذیری، هیچ چیز نمی‌تواند به تو آسیبی جدی وارد کند.

کسانی که خواست پروردگار را زندگی خویش می‌پذیرند، شاید مالک دنیا نشوند ولی آرامش حقیقی ذهن را به ارث خواهند برد.

دعا می‌کنم که اراده‌ای تسلیم داشته باشم. دعا می‌کنم که خواست من با خواست خداوند هماهنگ باشد.