تاریخ انتشار:
اشتراک گذاری:
2860

شیشه یک ماده بسیار اعتیادآور است که اگر کسی به آن معتاد شود؛ برای درمان و ترک اعتیاد آن باید حتما کمک تخصصی بگیرد. بعد از ترک اعتیاد مت آمفتامین یا شیشه، خطر لغزش وجود دارد. حالا در این ایام کرونا کشف شد که برخی داروها می‌توانند از لغزش فرد بهبود یافته از اعتیاد شیشه پیش‌گیری کنند.

داروهای کمک‌کننده برای پاکی از اعتیاد

دانشمندان پیش‌تر برای جلوگیری از بازگشت به مصرف کوکائین و هروئین داروهایی را معرفی کرده بودند اما تا کنون دارویی برای کمک به پاک ماندن از شیشه در دسترس نبود.

داروهای کمک به پاک ماندن از شیشه چیست؟

دو داروی Naltrexone و Bupropion  که از گروه داروهای اعصاب هستند؛ اخیرا برای کمک به پاک ماندن از مصرف شیشه معرفی شده‌اند. دانشمندان دریافته‌اند که از هر 9 بیمار اعتیاد که ترکیب این داروها را دریافت کرده‌اند، 1 نفر آنها روند ترک اعتیاد چشم‌گیری را در مورد شیشه تجربه کرده است.

آمار مصرف شیشه نگران کننده است

در سال گذشته تنها در امریکا مصرف ترکیبی شیشه و فنتانیل با هم، سبب اوردوز 82 هزار نفر شده است. بنابراین لازم است محققان برای مبارزه با اثرات شیشه تحقیقات خود را گسترش دهند. از طرفی فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از اعتیاد به شیشه اقدام بسیار موثرتری است که می‌تواند از آسیب به مغز و اعصاب حوانان جلوگیری می‌کند.

در پایان

این ترکیب دارویی تنها برای اطلاع رسانی به بیماران اعتیاد به شیشه در مجله خبری اعتیاد منتشر شده است؛ به هیچ عنوان مجاز نیستید، سرخود برای مقابله با روند اعتیاد یا هرقصد دیگری این دارو یا دوز دلخواه آن خودسرانه مصرف کنید. این دو دارو قوی هستند و بدون تجویز پزشک می‌توانند خطرات زیادی برای شما و اطرافیان‌تان ایجاد کنند.

منبع: npr


در مجله اعتیاد بیشتر بخوانید

نظرات

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.