انجمن ماریجوانایی‌های گمنام ایران

آغاز فعالیت انجمن ماریجوانایی‌های گمنام در ایران

ماری‌جوانا زندگی ما را کنترل می‌کرد!

  بعد از موفقیت انجمن‌های معتادان گمنام و الکلی‌های گمنام در کمک به ترک اعتیاد در ایران، آگاه شدیم که انجمن دیگری برای کمک به معتادان ماری جوانا MA مدتی است فعالیت خود را در ایران آغار کرده است:  انجمن ماریجوانایی‌های گمنام ایران.  در پوستر این انجمن جدید آمده است: « ما گروهی از زنان و مردانی هستیـــم که گرد هم می‌آییـــم تا تـــجربیـــات، قــدرت و امیــــدی را با یــکدیـــگر به اشتـراک بـگذاریــم که می‌تواند مشکلات‌مان را حل و به‌دیگران در راه بـــهبــــــودی از اعتیاد به مــــاری‌جوآنــــا، حشیــــش و سایـــر مشتـــقــات آن کمک کند.»

  معتاد به ماری‌ جوانا کیست؟

  ماهایی که به ماری‌جوانا معتادیم، پاسخ این پرسش را می‌دانیم. ماری‌جوانا زندگی ما را کنترل می‌کند! باعث می‌شود علاقه به همه‌چیز را از دست بدهیم؛ و آرزویمان فقط و فقط بشود دود کردن و نشئه‌ کردن.

   اعتیاد به ماری‌جوانا یک بیماری پیش‌رونده است که منجر به اعتیاد به مواد مخدر دیگر، از جمله الکل، هم می‌شود. زندگی ما، تفکر ما و آرزوهای ما حول ماری‌جوانا، تهیه آن، قاچاق آن و مصرف آن، می‌چرخد.

  صدها جلسه مربوط به الکلی‌های گمنام و معتادان گمنام در ایران برگزار می‌شود، اما برای معتادان ماری‌جوانا که آگاه به ماهیت و هویت خود هستند، این گروه‌های بهبودی اصلاً کافی و مناسب نیست. اینها معمولاً نمی‌توانند خودشان را با الکلی‌های گمنام وفق دهند و در میان اعضای معتادان گمنام، که کانیباس را در مقایسه با کوکائین یا هروئین بچه‌بازی می‌دانند، به رسمیت شناخته نمی‌شوند. ماری‌جوانا در دنیای اعتیاد، با توجه به قانونی شدن در بعضی نقاط دنیا مثل کانادا همین‌طور بیشتر عادی جلوه داده و به عنوان دارو پذیرفته می‌شود، ماده‌ای تک‌افتاده است. زمان تاسیس انجمن ماریجوانایی‌های گمنام ایران فرا رسیده بود و به همت گروهی از معتادان جوان این انجمن آغاز به کار کرد.


  در مجله اعتیاد بیشتر بخوانید:

  چرا باید نگران مصرف ماری‌جوانا در میان جوانان باشیم

  عوارض مصرف گُل


   انجمن ماریجوانایی‌های گمنام ایران

  ماریجوانایی‌های گمنام انجمن زنان و مردانی است که با بهره‌گیری از تجربه و امید و اتکا به یکدیگر برآنند تا مشکل مشترکشان را حل کنند و دیگر معتادان به ماری جوانا را نیز در ترک اعتیاد یاری دهند. تنها شرط عضویت تمایل به ترک مصرف این ماده مخدر است. در انجمن ام ای (MA) حق عضویتی وجود ندارد و ما از طریق شرکت داوطلبانه در مخارج انجمن خودکفا هستیم. ماری جوانایی‌های گمنام با هیچ انجمن سیاسی، دینی و یا اجتماعی پیوستگی ندارد و مایل به موضع‌گیری در مسائل اجتماعی نیست و هیچ اصولی را رد یا قبول نمی‌کند. هدف اصلی ما پاکی و رهایی از اعتیاد به ماری‌جوانا و کمک به دیگر معتادان است تا در ترک اعتیاد ماری جوانا موفق شوند.

  قدم‌هاي دوازده‌گانه، اصول اصلی برنامه ماریجوانایی‌های گمنام هستند و در قلب آن قرار دارند. قدم‌ها دستورالعمل‌های مشخصی را جهت بهبودی و رهایی از اعتیاد ارائه مي‌دهند. با بکارگيري اين دستورالعمل‌ها و تماس نزديک و دائم با اعضای ديگر، معتادان این ماده مخدر زیرک و خطرناک، می‌آموزند که چگونه از مصرف آن خودداری کنند و با فراز و نشيب‌های زندگی روبرو شوند.

  هرکس که مايل به قطع مصرف ماری‌جوانا باشد مي‌تواند به عضويت انجمن ام‌ای درآيد.

  جلسات ماری جوانایی های گمنام در ایران ۳ روز در هفته به صورت آنلاین در نرم افزار زوم برگذار می‌شود. برای اطلاعات بیشتر به گروه واتساپ انجمن مراجعه فرمایید:

  لـینـک‌ واتـسـاپ گــروه اطلـاع رسانــی جلســات انـــــجمــــن  ماریــــــجوآنایی هــــــای گـــــمنـــام ایران

  https://chat.whatsapp.com/Gz0lCgUPia932ZfGdpgMZI

  برچسب‌ها