95-NA-confrence-200

هشتمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد برگزار می شود

  95-NA-confrence-200هشتمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد از 19 تا 21 شهریور ماه در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

  به گزارش سایت اعتیاد، این کنگره با همت مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران، مرکز تحقیقات سوء مصرف و وابستگی مواد دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی،وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان بهزیستی کشور،ستاد مبارزه با مواد مخدر و انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود. در این کنگره تشخیص و سنجش اعتیاد،مصرف الکل و عوارض آن، روان درمانی های اعتیاد، رفتارهای جنسی در سوءمصرف مواد، مشکلات جسمی در مصرف مواد، و سایر مسائل اجتماعی و علمی موضوعات مورد بررسی است .

  دکتر محمد تقی جغتایی رییس هشتمین کنگره بین المللی دانش اعتیاد با بیان اینکه مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی شروع کننده این کنگره بوده است، گفت: مرکز تحقیقات سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ایران با هدف آشنایی متخصصان و مسئولان با آخرین تحقیقات در عرصه بیولوژی اعتیاد، از سال 1386 تاکنون با همکاری مراکز علمی و سازمانهای ذیربط اقدام به برگزاری این کنگره نموده است. وی افزود: هشتمین کنگره بین المللی به حوزه های مربوط به پیشگیری ، درمان ، بازتوانی اعتیاد، مباحث مربوط به مسائل ژنتیک در اعتیاد، بیولوژی اعتیاد، ساختارهای ارائه خدمات در اعتیاد می پردازد.

  استاد علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه حدود 1400 مقاله در این کنگره ارائه شده است،گفت: در این کنگره 2 جایزه ویژه به محققین جوان که در حوزه اعتیاد کار می کنند، اهداء خواهد شد. وی ادامه داد: یکی ازاین جوایز ˈجایزه طب اعتیاد ایزاما (EZAMA ) می باشد. در این قسمت 700 مقاله از افراد جوان ارسال و داوری آن انجام گردیده است که نتایج آن در کنگره اعلام و تعدادی از آنها بعنوان برترین انتخاب می شوند. همچنین سازمان بهزیستی کشور نیز جایزه ای را با عنوان جایزه پیشگیری به سه مقاله برتر در حوزه پیشگیری اعطاء می کند.

  جغتائی افزود: از ویژگی های این کنگره این است که میهمان ها و اساتید برجسته از کشورهای آلمان، فرانسه، آمریکا، ژاپن، اتریش و همچنین 15 نفر از اساتید و محققان بین المللی در این کنگره شرکت می کنند . به گفته وی میهمانان شرکت کننده در کشور خود به عنوان مسؤل علمی مباحث مربوط به اعتیاد هستند و یا نماینده سازمانهای بین المللی مربوط به سلامت هستند.

  شرکت کنندگان در این کنگره از گروههای مختلف پزشکان شامل روانپزشکان، پزشکان عمومی، متخصصین داخلی، متخصصین علوم اعصاب، PHD علوم اعصاب ،فیزیولوژی، فارماکولوژی، آناتومی، سم شناسی، بیولوژی و کارشناسان پیشگیری از اعتیاد از شبکه های کشوری ، وزارت اموزش و پرورش، ستاد مبارزه با مواد مخدر، کارشناسان مربوط به دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور است .

  جغتایی افزود : در این کنگره تشخیص و سنجش اعتیاد،مصرف الکل و عوارض آن، روان درمانی های اعتیاد، رفتارهای جنسی در سوءمصرف مواد، پرستاری و مددکاری در اعتیاد ، مشکلات جسمی در مصرف مواد ،اختلالات همراه روانپزشکی در اعتیاد پژوهش در اعتیاد و اپیدمیولوژی مصرف مواد، پیشگیری از اعتیاد، اعتیاد و مسایل قانونی، اعتیاد و ابعاد فرهنگی، درمان و بازتوانی در اعتیاد، اعتیاد در کودکان ومسائل اجتماعی و اعتیاد از موضوعات مورد بررسی است .

  منبع: سایت اعتیاد www.etiad.org