شیشه برای لاغری

شیشه برای لاغری

عوارض مصرف شیشه وحشتناک است

تب لاغری در بین بانوان رواج یافته است و بسیاری از دختران و زنان از هر روشی برای تبدیل شدن به مدل‌ها و مانکن‌ها استفاده می‌کنند که در این بین برخی سودجویان مصرف شیشه را برای لاغری تجویز می‌کنند. کودکانی که آن روزها برای بازی از عروسک‌های باربی استفاده می‌کردند امروز خود برای باربی شدن به هر دری می‌زنند.

هیچ کس از ابتدا نمی‌خواهد در ورطه اعتیاد بیفتد اما هرکسی به هر دلیلی به آن نزدیک و نزدیک‌تر شده تا در انتها داخل آن سقوط می‌کند. بیشتر مصرف کنندگان شیشه از ۱۸ تا ۳۵ سال سن دارند و یکی از دروغ‌هایی که افراد معتاد به این ماده مخدر در ابتدا می‌شنوند این است که این ماده یک محرک است که هیچ گونه اعتیادی ندارد. بهانه دیگر برای مصرف شیشه، رژیم‌های لاغری است. رویای لاغری و رسیدن به دنیای زنانه سوپراستارهای مد و سینما، برخی زنان امروزی را در رویای رسیدن به سراب زیبایی ساخته‌ی غرب می‌سوزاند.

كار به جایی رسیده است كه می‌خواهند برای رسیدن به قله ارزش‌های هالیوودی هر چه كه از دستشان برمی‌آید انجام دهند تا شوند شبیه همان آدم‌های خیالی و این، آغاز بروز تب خطرناك و هذیانی برای رسیدن به سرابی است كه گاه آگاهانه و وقت‌هایی ناآگاهانه زنان و دخترانی بس جوان را به دام اعتیاد به شیشه می‌اندازد.

انگار یك چیز را فقط شنیده‌اند و آن اینكه ماده‌ای هست كه فورا لاغرشان می‌كند. آن‌ها بر اثر كم‌تحركی در زندگی شهری و تغذیه‌ای ناسالم روز به روز چاق‌تر شده‌اند و حال می‌خواهند یك شبه ره صد ساله‌ای را بپیمایند. یكی نیست به آنها بگوید آیا چاقی و اضافه وزنتان را یك شبه به دست آورده‌اید كه بخواهید آن را طی چند شب از بین ببرید؟

شیشه برای لاغری
تقاضای زیادی برای لاغری وجود دارد و باید این موضوع را نیز مد نظر داشت كه برخی تا پای مرگ پیش می‌روند تا به خواسته خود برسند

کاهش وزن با شیشه

آیا مصرف شیشه باعث لاغری میشود؟

روی آوردن به شیشه آنهم با شایعه‌ای بر سر زبان‌ها كه «شیشه لاغر می‌كند» آغازگر نابودی همیشگی زندگی اسیران لاغری در مكان‌هایی همچون آرایشگاه‌ها و سالن‌های بدنسازی است؛ اما آیا شیشه می‌تواند آن لاغری و در عین حال زیبایی را براساس ارزش‌های زمانه به فرد بدهد؟

آمارهای موجود در ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور گویای آن است كه حدود ۱۰ درصد از مصرف كنندگان مواد مخدر صنعتی در كشور را زنان تشكیل می‌دهند. همچنین بر اساس این آمار، طی چند سال گذشته؛ مصرف شیشه و دیگر مواد مخدر صنعتی در مصرف كنندگان از سه به ۲۶ درصد افزایش داشته است.

عوارض مصرف شیشه به قدری وحشتناک است که حقیقتاً هروئین و یا قوی ترین مخدرهای سنتی در مقابل آن بسیار ضعیف هستند. مصرف‌کننده شیشه در حالت خماری، دست به حرکات جنون‌آمیزی می‌زند.

همچنین این ماده در داروهای لاغری غیر مجاز دست ساز استفاده می‌شود و بسیار اعتیاد آور است. حالتی که شیشه در فرد مصرف کننده ایجاد می‌کند شبیه به حالت انسان در زمان اعتیاد به اکستازی است. استفاده‌ی از شیشه بسته به میزان مصرف و مدت مصرف می‌تواند همه‌ی زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد، طوری که زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، روانی، روابط و سلامت جسمی فرد را به طور کامل بهم میریزد و کم کم از بین میبرد.

 در مجله اعتیاد بیشتر بخوانید:

کریستالی که مغز را در هم می‌شکند

آسیب درازمدت اوردوز بر مغز انسان

چگونه بعد از ترک، پاک بمانید

حتي در مصرف کوتاه مدت شيشه نيز آسيب‌ها غيرقابل بازگشت است.


دكتر علی فرهودیان
، روانپزشكی است كه سال‌هاست در زمینه مواد مخدر و اعتیادآور پژوهش كرده است. فرهودیان می‌گوید: هر چند این مخدرهای صنعتی انرژی‌زا هستند و ضعف و ناتوانی و افسردگی و بی‌حالی را به‌طور موقت در انسان از بین می‌برند و اعتماد به نفسی كاذب به مصرف كننده القاء می‌كنند؛ اما آنان كه به دنبال لاغری هستند باید بدانند كه لاغری حاصل از مصرف ماده محرك شیشه، طبیعی نیست و بدشكلی و بدهیكلی و لاغری بیمارگونه را برای فرد مصرف كننده به همراه دارد. مصرف شیشه فرد را چروكیده و پلاسیده می‌كند.

وی هر چند اظهار می‌دارد كه مصرف كوتاه مدت شیشه باعث كاهش اشتها،‌ افزایش دمای بدن و تحرك و لاغری می‌شود اما در عین حال به موضوع مهم‌تر دیگری كه مصرف كنندگان از آن غافلند هم اشاره می‌كند كه این لاغری پس از ۶ هفته به حالت قبلی بازمی‌گردد؛ یعنی اشتها به شرایط قبلی برگشت پذیراست.

عوارض روانی شیشه

این كارشناس اعتیاد ، شیشه را در رده مواد محرک صنعتی  موسوم به مت‌آمفتامین رده بندی می‌كند كه بدتر از هر مخدری تاثیر سریع بر ابتلای فرد به اعتیاد می‌گذارد به گونه‌ای كه آثار مصرف آن بلافاصله پس از یك تا دو بار استعمال در انسان ظاهر می‌شود.

این، خط بطلانی است به برخی اظهارات غیرعلمی مبنی براینكه مصرف شیشه اعتیادآور نیست و جنیه دارویی دارد! برخلاف این اظهارات، مصرف شیشه، شدیدا اعتیادآوراست و عوارض روانی جدی را بدنبال دارد و بعضا توسط افراد مغرض به افراد توصیه می‌شود؛ حال آسیب‌های جدی دیگر این ماده روی قلب، مغز، كبد و كلیه بماند.

 آیا شیشه با توجه به زیان‌های غیر قابل جبرانش ارزش مصرف جهت لاغری دارد؟ و اینكه چقدر این ماده تاثیری منفی روی بخش‌هایی از مغز می‌گذارد كه دیگر آن بخش گرفتار مغز بدون مصرف این ماده قادر به فعالیت نخواهد بود.

در پایان

 تقاضای زیادی برای لاغری وجود دارد و باید این موضوع را نیز مد نظر داشت كه برخی تا پای مرگ پیش می‌روند تا به خواسته خود برسند. اما آن زمان، وقتی است كه دیگر همه چیز را از دست داده‌اند.

داشتن تناسب اندام و وزن مناسب، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های امروزه انسان است که باعث می‌شود بسیاری از آنان، به ویژه خانم‌ها، با هدف لاغری در دام اعتیاد گرفتار شوند. خوشبختانه روش‌های بسیار موثر و سالمی برای لاغری وجود دارد که می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

در صورتی که به هر دلیلی درگیر اعتیاد شده‌اید، بهتر است هرچه سریع‌تر برای ترک آن اقدام کنید.

بهترین روش ترک اعتیاد

وسوسه مصرف بعد از ترک اعتیاد