زیاد آنلاین باشید آنفلوآنزا می‌گیرید

زیاد آنلاین باشید آنفلوآنزا می‌گیرید

  یکی از مشکلاتی که این روزها دامن‌گیر جوانان شده است استفاده بیش از حد از اینترنت و اعتیاد به اینترنت است که میتواند باعث ابتلا به آنفولانزا شود، چون سیستم ایمنی شما آسیب می‌بیند.

  دانشمندان دانشگاه سوانسی ولز در تحقیقات خود متوجه شدند اگر شخصی برای مدت زیادی آنلاین باشد، این امر می‌تواند به سیستم ایمنی بدن او آسیب وارد کند و کاربر بیشتر به آنفلوآنزا مبتلا شود. 

  براساس این تحقیق، کاربرانی که اعتیاد به اینترنت دارند، در مقایسه با کسانی که زمان کمتری را به صورت آنلاین سپری می‌کنند، به سرماخوردگی و آنفلوآنزا آسیب پذیرتر هستند.

  این چرخه استرس و آرامش به نوسان در سطوح هورمون کورتیزول، منجر می‌شد که عملکرد سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کرد.

  تاثیر اینترنت بر سلامت انسان جدا از عوامل دیگر مانند افسردگی، بی‌خوابی و تنهایی، با سطوح بالای استفاده از جهان آنلاین مرتبط هستند.

  محققان با مطالعه روی ۵۰۰ نفر بین محدوده سنی ۱۸ تا ۱۰۱ سال متوجه شدند که نشانه‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا در افرادی که زمان بیشتری را برای آنلاین بودن اختصاص می‌دهند، ۳۰ درصد بیشتر از کسانی است که زمان کمتری را برای این کار تخصیص می‌دهند. در این تحقیق آمده افرادی که به اینترنت اعتیاد دارند، زمانی که ارتباط آنها با شبکه قطع می‌شود دچار اضطراب می‌شوند که چرخه «اضطراب و آرامش» می‌تواند منجر به تغییر سطح هورمون کورتیزول شود که روی عملکرد سیستم ایمنی بدن تاثیر منفی می‌گذارد.

  به گفته پرفسور فیل رید از دانشکده علوم انسان و بهداشت این دانشگاه، تاثیر اینترنت بر سلامتی افراد، مستقل از عواملی همچون افسردگی، کسری خواب و تنهایی است. نتیجه این تحقیق نشان می‌دهد، افرادی که زمان زیادی را با اینترنت سپری می‌کنند، عملکرد سیستم ایمنی بدن خود را کاهش می‌دهند. 

  در این تحقیق، میانگین زمان صرف شده در دنیای آنلاین شش ساعت بود. اما اقلیت قابل توجهی روزانه 10 ساعت آنلاین بوده و بیشتر در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی حضور داشتند.

  در این تحقیق، جنسیت تاثیر بر سطوح اعتیاد به اینترنت نداشت اما زنان و مردان برای چیزهای متفاوتی از اینترنت استفاده می‌کردند. زنان بیشتر از اینترنت برای رسانه‌های اجتماعی و خرید استفاده ‌کردند، در حالیکه مردان بازی را ترجیح می‌دادند. اما این امر در تاثیر مخرب آن بر سیستم ایمنی تفاوتی ایجاد نمی‌کند.

  برچسب‌ها