تاریخ انتشار:
اشتراک گذاری:
89

تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف مشروبات الکلی دست کم خطر ابتلا به هفت نوع سرطان را در افراد بیشتر می‌کند.

محققان دانشگاه اتاگو در نیوزلند می‌گویند که الکل با سرطان‌های حلق دهانی، حنجره، مری، کبد، روده، راست‌روده و در زنان با سرطان پستان رابطه مستقیم دارد.

بر اساس دستورالعمل تازه وزارت بهداشت بریتانیا نوشیدن الکل به هر اندازه‌ای خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد.

همچنین موسسه ملی سوء مصرف الکل اخیرا طی یک مطالعه جدید که در BMJ منتشر شده، اعلام کرد که مصرف مشروبات الکلی، حتی در مقادیر اندک، موجب افزایش خطر ابتلا به سرطان می‌شود. محققان اعلام کردند که زنانی که الکل مصرف می‌کنند، در معرض خطر بیشتری در خصوص ابتلا به انواع سرطان‌ها از جمله سرطان سینه هستند. این در حالی است که خطر فوق با مصرف سیگار حتی شدیدتر نیز می‌شود.

مطالعات قبلی ارتباط بین مصرف زیاد الکل و ابتلا به برخی سرطان ها مانند سرطان سینه، روده بزرگ، کبد و دهان را مورد بررسی قرار داده بودند، اما مطالعه دانشگاه هاروارد این ارتباط را به مقادیر اندک الکل نیز تعمیم می‌دهد.

همچنین محققان اعلام کرده‌اند که سیگار کشیدن یک عامل خطر برای بسیاری از سرطان‌هایی محسوب می‌شود که در نتیجه مصرف الکل روی می‌دهند. آنها معتقدند سیگار کشیدن ممکن است یک عامل مداخله‌گر در مطالعات قبلی در مورد ارتباط مصرف الکل با خطر ابتلا به سرطان باشد.

پژوهشگران می‌گویند مصرف الکل به هر میزان خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد اما در افرادی که بیشتر الکل مصرف می‌کنند، این خطر نیز بیشتر است.

منبع: سایت اعتیاد، WWW.ETIAD.ORG

نظرات

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.