برد پیت

الکلیسم در جهان و معروفترین الکلی‌ها

  اعتیاد به الکل یکی از بدترین انواع اعتیاد است به نحوی که سال گذشته پزشکان انگلیسی اعلام کردند اعتیاد به الکل حتی از اعتیاد به مواد مخدر نیز تبعات بدتری به بار آورده است.

  در بین کشورهای جهان بیشترین آمار اعتیاد به الکل مربوط به کشورهای اروپای شرقی است که به طور سنتی سرانه مصرف الکل در آنها بسیار بالاست. تقریبا در جهان بین 2 تا 2.5 میلیارد نفر مشروبات الکلی مصرف می کنند.

  تقریبا روزی نیست که خبر از ورود یک چهره مشهور جهانی به کلینیک‌های ترک اعتیاد به الکل را نشنویم.

  بعضی از معروفترین الکلی های جهان

  مل گیبسون

  به گفته شبکه CBS ، مل گیبسون اعتراف کرده است که به یک نبرد طولانی با الکل داشته است. این بازیگر و کارگردان معروف که آثاری چون شجاع دل و مصایب مسیح را در کارنامه دارد در تلاش برای حل همیشگی این مشکل است. گفتنی است او چند بار در حین رانندگی در حالت مستی دستگیر شده است

  التون جان

  التون جان نیز یکی از خوانندگان مشهور بریتانیایی است که مبارزه مستمری با اعتیاد شدید به الکل داشته است وی اعلام کرده در این زمینه به رابی ویلیامزکه خواننده محبوب بریتانیایی هاست نیز کمک خواهد کرد چرا که او هم با اعتیاد شدید به الکل دست و پنجه نرم می کند.

  آنتونی هاپکینز

  آنتونی هاپکینز یکی از الکلی های قهار است او که کارنامه در خشانی در تئاتر و سینما دارد با نقش دکتر لکتر آدم خوار در سکوت بره ها به اوج رسید اما الکل همواره تهدیدی جدی برای حیات حرفه ای او بوده است او تاکنون چند بار در کلینیکهای ترک اعتیاد الکل را ترک گفته است.

  استیون تایلر

  استیون تایلر خواننده گروه آئرواسمیت که از قدیمی ترین و محبوب ترین خواننده های راک است نیز سالهاست با مشکلات کبدی ناشی از مصرف بالای الکل دست و پنجه نرم می کند. او علیرغم تلاش چند باره برای ترک نتوانسته به طور کامل بر مشکل خود غلبه پیدا کند.

  امینم

  امینم خواننده مشهور هیپ هاپ سوء استفاده از الکل خود را با چند نوشیدنی همراه با داروهای ضد درد درمان می کند.

  رابرت داونی جونیور

  بازیگر نقش شرلوک هلمز در نسخه سینمایی که با الکلیسم مواجه است می گوید از 6 سالگی در محیطی سرشار از مواد مخدر و الکل بزرگ شده است او از کوکائین و ماری جوانا و الکل تجربیات زیادی دارد و یکی از الکلی های قهار هالیوود محسوب می شود

  رابین ویلیامز

   رابین ویلیامز هنرمند محبوب که  او را معمولا با خانم دابت فایر و جومانجی می شناسند، خودکشی کرد. او که از بیماری اعتیاد زنج میبرد، چند بار نیز به کلینیک مراجعه کرده که خود را از شر اعتیاد الکلیسم برهاند.

  خانمها نیز از این لیست بی بهره نیستند دوروتی مور، لیندسی لوهان، مری کیت اولسن، و کریستین دانست؛ همان مری جین اسپایدرمن همگی به نوعی با الکلیسم و مواد مخدر درگیری دارند.

  برچسب‌ها