woman-using-smartphone

اعتیاد به اینترنت مسئولان را به فکر ابزار ترک اعتیاد انداخت

  «آفکام»، نهاد نظارت بر خدمات اینترنتی و ارتباطات بریتانیا چندی پیش اعلام کرد، مردم بریتانیا به طور متوسط هفته‌ای ۲۵ ساعت، یا بیش از یک شبانه روز کامل، پای اینترنت هستند. بدنبال انتشار این خبر، موج تازه‌ای در فضاهای مجازی به راه افتاد: سم زدایی برای ترک اعتیاد اینترنتی و تکنولوژی.

  تلفن‌های هوشمند و ارتباطات اینترنتی پای ثابت زندگی اغلب مردم دنیا هستند و به گزارش آفکام ۶۰ درصد از شهروندان بریتانیا اعتراف کرده‌اند که به این پدیده عالمگیر معتادند.

  آن‌ها به طور بطور متوسط روزی چهار ساعت و ۱۰ دقیقه، در حال راه رفتن یا نشستن در قطار و اتوبوس و کافه، تکست می‌زنند، ایمیل چک می‌کنند، توئیت می‌فرستند، کَندی کِرَش بازی می‌کنند یا فیلم تماشا می‌کنند.

  جین رامبل- مدیر بخش اطلاعات بازاریابی آفکام می گوید: “براستی زمان آن است که این ورق برگردانده شود و آدم‌ها ساعاتی از روز تماس شان را با دنیای بیرون قطع کنند.”

  البته ۴ ساعت میانگین زمان صرف شده است. ۱۵ میلیون نفر به آفکام گفته‌اند که روزانه ۸ ساعت و ۴۵ دقیقه یعنی زمانی طولانی تر از خواب شبانه شان پای اینترنت هستند. به همین دلیل شرکت وینایا برای درمان اعتیاد اینترنتی در این افراد،یک جواهر تزئینی به نام ویربل تک – یا تکنولوژی پوشیدنی- ساخته است.

  سابینا سیمونسون از شرکت وینایا می‌گوید: “ما فکر می‌کنیم فن‌آوری ارتباطات، بهره‌وری آدم‌ها را افزایش می‌دهد. این یک واقعیت غیر قابل تردید است اما باید تعادلی بین کار و اوقات فراغت ایجاد کرد زیرا زمانی که حجم اطلاعات بیش از توان پردازش ذهن خسته فرد باشد قطعا بهره وری کم خواهد شد و سلامت انسان نیز به خطر می‌افتد.”

  ویربل تک در واقع یک نرم افزار برنامه ریزی برای سم زدایی دیجیتال است. این ابزار، در ساعات معینی پیام‌های رسیده را فیلتر می ‌ند و به صاحب موبایل اجازه می‌دهد نفسی تازه کند.

  VOA

  برچسب‌ها