clapton-200

اریک کلپتون: نواختن گیتار برایم سخت شده است

  «اریک کلپتون» نوازنده نامدار گیتار راک و بلوز گفت که به سبب برخی آسیب‌ها، در نواختن گیتار با مشکل روبه‌رو شده است.

  به گزارش ایسنا، «اریک کلپتون» نوازنده و آهنگساز انگلیسی در گفت‌وگو با مجله «کلاسیک راک» اظهار کرد که هنوز قادر به نواختن گیتار است، اما این کار برای او دشوار شده است. «در طول یک سال گذشته، درد زیادی داشتم که از ناحیه کمر آغاز شد و اکنون پزشکان این دردها را ناشی از چیزی می‌دانند که به آن، اختلال عصبی (نوروپاتی) محیطی می‌گویند. اکنون نواختن گیتار سخت است و من پذیرفته‌ام که این بیماری بهبود نخواهد یافت.»

  «کلپتون» 71 ساله که از جمله تأثیرگذارترین گیتاریست‌ها است، همچنین گفت: با توجه به این‌که زندگی من همواره با اعتیاد همراه بوده، همین که زنده هستم چیز بسیار بزرگی است. در واقع باید خیلی سال پیش می‌مردم.

  «اریک کلپتون» که بیست‌وسومین آلبوم استودیویی خود را با عنوان «هنوز انجام می‌‌دهم» روانه بازار کرده است، در دهه 1970 با آهنگ‌هایی از جمله «Croosroards» و «Layla» به شهرت رسید؛ اما نبوغ، دانش و استعداد هنری او در سایه اعتیادش به هرویین و بعدها الکل قرار گرفت.

  این نوازنده، ترانه‌سرا و آهنگساز انگلیسی که یک جایزه گرمی نیز در کارنامه دارد و تنها فردی است که سه‌بار به عضویت تالار مشاهیر راک اند رول درآمده است.

  به گزارش بی‌بی‌سی، «کلپتون» در سال 2013 به سبب درد در ناحیه کمر مجبور شد چند تور کنسرت خود را لغو کند.

  اختلال عصبی محیطی بیماری است که در آن، اعصاب در بخش‌های گوناگون بدن دچار آسیب می‌شوند که دلایل زیادی از جمله مصرف افراطی الکل برای آن معرفی شده است.