تاریخ انتشار:
اشتراک گذاری:
1379

از دیرباز موضوع نیاز بدن به الکل محل مناقشه بوده است. اما دکتر مسعود کیمیاگر در گفتگویی در خصوص میزان الکل مورد نیاز بدن معتقد است: «بدن انسان حتی به 1 cc الکل نیاز ندارد و این گونه مسایل، سرپوشی برای مصرف مشروبات الکلی و آبجو است.»

به گزارش مجله اعتیاد​، یک متخصص تغذیه می‌گوید که مصرف بالای مشروبات الکلی در دراز مدت به بافت کبد آسیب و باعث ایجاد کبد چرب و حتی از کار افتادگی این عضو حیاتی بدن می‌شود.

نیاز بدن به الکل

این توجیه بیشتر در کشورهایی که مصرف سرانه الکل در آنها بالاست به چشم می‌خورد. به ویژه نوشیدن آبجو که الکل کمتری دارد با این توجیه بر روی مصرات الکل سرپوش گذاشته می‌شود.

دکتر کیمیاگر افزود: «مصرف مشروبات الکلی برای پیشگیری از بیماری‌های قلبی عروقی یکی از باورهای غلطی است که در کشورهای اروپایی و امریکا رواج دارد.»

87-NA-drug-help-460x300

الکل به طور جدی اعتیاد آور است و اعتیاد به الکل صدها هزار نفر در سال را به کشتن می‌دهد

این متخصص تغذیه تصریح کرد: «وجود ترکیبات رنگی و آنتی اکسیدان موجود در مشروبات الکلی باعث چنین باوری شده است در حالی که مصرف آن در دراز مدت می‌تواند به بیماری‌های قلبی منجر شود.»

کیمیاگر گفت: «مصرف معتدل و کم مشروبات الکلی اثرات جسمانی و فزیولوژیک ندارد ولی باعث وابستگی فکری و رفتار غیر طبیعی در افراد می‌شود. »

 با مصرف مشروبات الکلی فرد در قبال رفتار و گفتار خود اراده‌ای ندارد و امکان بروز هر نوع رفتار ناشایست و خلاف عرف جامعه وجود دارد. نیاز بدن به الکل با تکرار مصرف افزایش پیدا می‌کند و مصرف کننده معتاد میشود.

«همچنین مصرف مشروبات الکلی با تحریک معده، دستگاه گوارش را آسیب پذیر و عمل هضم را با مشکل مواجه می‌کند. »

الکل به طور جدی اعتیاد آور است و اعتیاد به الکل صدها هزار نفر در سال را به کشتن می‌دهد.

درباره اعتیاد به الکل در سایت اعتیاد بیشتر بخوانید
وقتی هوشیار شدم زندگی بهتر شد
الکل ریسک انواع سرطان را افزایش میدهد
الکلی‌ها بیشتر آلزایمر می‌گیرند

نظرات

ارسال نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.