مدت پاکی داریوش اقبالی

مدت پاکی داریوش اقبالی به ۲۴ سال رسید

آزادی زندگی دوباره

  مدت پاکی داریوش اقبالی به ۲۴ سال رسید. داریوش، خواننده محبوب و مطرح ایرانی، مدت‌ها با اعتیاد به مواد مخدر دست و پنجه نرم می‌کرد. او با تلاش فراوان و عضویت در انجمن معتادان گمنام توانست از این مشکل خانمان‌سوز رهایی یابد. داریوش از سال ۲۰۰۰ میلادی پاکی خود را حفظ کرده و به عنوان یکی از نمادهای موفقیت در مبارزه با اعتیاد شناخته می‌شود. او همچنین با تأسیس بنیاد “آینه”، به حمایت و آگاهی‌بخشی به افرادی که با مشکلات اعتیاد مواجه هستند، می‌پردازد.

  در ادامه، این سوپراستار موسیقی داستان اعتیاد خود را بازگو می‌کند که ۹ سال پیش مورخ مرداد ماه ۱۳۹۴ در مجله اعتیاد منتشر شده بود. در آن زمان، مدت پاکی داریوش ۱۵سال بود.


  پانزده سال پیش، درست در لحظه‌ای كه خواب، چشم بیماری مرا به خود گرفت و آخرین توانِ لحظه‌هایم را نفس می‌كشیدم، انتخابِ بين مرگ و زندگی همه آن چيزی بود كه پيش رو داشتم.

  در یک لحظه‌ی معجزه آسا، بالاخره توانستم از زندان این هیولایی كه ٣٠ سال اسیرش بودم، فرار كنم و طعم شیرین آزادی و بهبودی را تجربه كنم… و حالا او (بیماری) زندانی من است، و من روز و شب زندانبانش، تا مبادا لحظه‌ای مرا خواب كند و دوباره زندانی‌اش شوم. در نتیجه، به اجبار در كنار هم زندگی می‌كنیم.

  وقتی یاد دوران مصرف خودم می‌افتم كه چرا و چگونه به دام این بیماری اسیر شدم، تنها حسرتم این است كه ای كاش كمی آگاهی از پدر و مادرم، معلمم، دوستان و اطرافیانم می‌گرفتم. کاش ماهیت هیولای اعتیاد  را می شناختم. این همان دُم شیری بود كه ناآگاهانه با آن بازی كردم. نه تنها جسمم، بلكه جان و جهانم در تسخیر این هیولا در آمد. دیگر خوب آگاه شدم و میدانم كه این بیماری تنها به مصرف مواد مخدر ختم نمی‌شود و یك بیماری روحی روانی است.

  بیماری اعتیاد، فقیر و غنی نمیشناسد

  به دلیل درگیری زیاد در دوره‌ی مصرف، و سپس ارتباط با معتادان و بهبودیافتگان زیادی كه به لطف بنیاد آینه با آنها آشنا شدم، می‌دانم كه برای حفظ بهبودی‌ام، كه همان اولویت زندگی من است، باید در چرخه بهبودی قرار بگیرم تا بتوانم علاوه بر جبران خسارت‌های گذشته به اطرافیانم، هدیه  باشكوه بهبودی را با دیگران به مشاركت بگذارم.

  بیاییم از انكار و باورهای غلط گذشته دست برداریم و بپذیریم كه بیماری اعتیاد، فقیر و غنی نمیشناسد و در هر رده ی اجتماع حضور دارد. این بیماری در كمینِ همه ماست، بخصوص فرزندانمان. همه تلاش و باورم این است كه با بیتای جوانم و میلاد نوجوانم، متناسب با سن و سال و روحیاتشان از این بیماری موذی و مكار حرف بزنم تا آگاهی پیدا كنند و مثل من ندانسته به دام این بیماری نیافتند.

  اعتیاد داریوش
  اعتیاد داریوش، خواننده محبوب پاپ ایران، در حال نابود کردن زندگی او بود. اعتیاد هروئین تأثیرات مخربی بر حرفه و زندگی شخصی‌اش داشت. اما با کمک پروردگار و با پیوستن به برنامه معتادان گمنام، توانست از این بحران عبور کند و زندگی‌اش را نجات دهد.

  مدت پاکی داریوش اقبالی با کمک ان‌ای به ۲۴سال رسید

  www.na.org


  بیماری روح و روان

  من درد این بیماری را با روح و روان و جانم لمس كردم و امروز ارزش بهبودی را خوب میدانم. بهبودی بسیار باشكوه است… بیاییم با تغییر نگرش خود به این بیماری، بهبودی را به خود، خانواده، و جامعه هدیه دهیم.

  بهبودی یعنی به خود رسیدن…

  بهبودی یعنی ترس ها را به ایمان تبدیل كردن…

  بهبودی یعنی به خود احترام گذاشتن…

  بیاییم برای براندازی حكومت دیكتاتوری جهانی اعتیاد، با هم و در كنار هم با اسلحه ی آموزش، آگاهی و پیشگیری به جنگ این هیولا برویم. یادمان باشد كه دنیا جای خطرناكیست! نه به خاطر آدم ها و شرایط خطرناكش، بلكه به خاطر آنانی که در مقابل این خطرات سكوت میكنند.

  نویسنده: داریوش / منبع: آینه

  درباره اعتیاد و بهبودی بیشتر بخوانید:

  روانکاوی، قطعه گمشده درمان اعتیاد
  عوارض اعتیاد به شیشه و روش‌ درمان

  برچسب‌ها