قماربازان گمنام

قماربازان گمنام

قماربازان گمنام، يك انجمن خود گردان و غير انتفاعى متشکل از زنان و مردانى است كه مشکل اصلی آن ها اعتياد به شرط بندی و قمار بازی است.

این افراد با به اشتراک گذاشتن سرگذشت و تجارب خود با یکدیگر، قصد بهبودی از این بیماری را داشته و سعی می کنند تا با کارکرد ١٢ قدم و حمایت از یکدیگر هوشیاری از اعتیاد به قمار را به طور روزانه حفظ کنند. هدف اصلی اعضای انجمن قماربازان گمنام خودداری از قمار کردن و همچنین کمک به قماربازان معتاد دیگر میباشد تا آن ها هم بتوانند در بهبودی از این بیماری به سر ببرند.

اکثر معتادان به قمار تمایلی به اقرار این حقیقت ندارند که به طور غیر عادی قمار می‌کنند و قدرت کنترل کردن قماربازی خود را از دست داده‌اند. هیچکس دوست ندارد خود را نسبت به هم ردیفان خود متفاوت تصور کند، بنابراین این افراد زندگی خود را در انکار به سر می‌برند و با تلاش های بیشمار و بیهوده خود در قمار، می‌خواهند ثابت نمایند که می‌توانند مانند دیگران به طور طبیعی قمار کنند.

معرفي انجمن قماربازان گمنام

بزرگترین اشتغال فکری همۀ قماربازها این است که تصور کنند روزی خواهند توانست قماربازی خود را کنترل کنند. ادامۀ مصرانۀ این تفکرات واهی واقعاً حیرت انگیز است و بسیاری از معتادان به قمار تا دروازه های زندان، دیوانگی و مرگ به کار خود ادامه می‌دهند.

برای بهبودی از این اعتیاد در انجمن قماربازان گمنام پیشنهاد می‌شود که این نوع اشخاص قماربازبودن را به اعماق درون خود اقرار کنند. در درون قماربازان این پندار بیهوده که ما مانند دیگران هستیم و یا ممکن است مانند دیگران باشیم، باید درهم شکسته شود. انجمن قماربازان گمنام این فرصت را در اختیار همه قمار بازان در عذاب قرار می‌دهد تا با قبول کردن و پذیرش عجز در برابر قمار، و با استفاده از کارکرد دوازده قدم، در مسیر بهبودی از این اعتیاد رفتاری گام بردارند. معتادان قمارباز در درازمدت بدتر شده و بهتر نمی‌شوند، بنابراین برای داشتن یک زندگی عادی، تلاش می‌کنند تا در حد توان، اصول خاصی را در زندگی روزمره خود به کار بگیرند.

اين انجمن كه در آمريكا شكل گرفته است در ايران نیز فعالیت خود را آغاز کرده است. قماربازان گمنام در كشورهاي زير فعاليت دارد و شما اگر ساكن هر كدام از اين كشورها هستيد مي‌توانيد براي يافتن اطلاعات مربوط به اين انجمن و عضويت در آن از آدرس‌هاي زير استفاده كنيد.

ایران

آدرس سایت انجمن قماربازان گمنام در ایران: https://iranga.org

در ضمن انجمن GA  ایران هر روز در ساعت ۹ الی ۱۰/۵ شب جلسه آنلاین برگزار می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به سایت انجمن ایران مراجعه کنید.

شنبه : کتاب خوانی
یکشنبه : مشارکت آزاد
دوشنبه : قدم
سه شنبه : کتاب خوانی
چهارشنبه : مشارکت آزاد
پنج شنبه : سنت
جمعه : پنل موضوع دار

جلسه قماربازان گمنام ایران در نرم افزار زوم برگزار می‌شود.

 آدرس جلسه آنلاین جی‌ای ایران در نرم افزار زوم

https://us02web.zoom.us/j/2087179506

آمريكا

وب سایت: http://www.gamblersanonymous.org/ga/node/1
تلفن تماس: 001.626.960.3500

کانادا
وب سایت: http://www.gamblersanonymous.org/ga/addresses

https://www.gatoronto.ca/

تلفن تماس آلبرتا: 001.403.331.0822
تلفن تماس مونترال: 001.514.484.6666
تلفن تماس اونتاریو: 001.855.222.5542

آلمان
وب سایت: http://www.anonyme-spieler.org
تلفن تماس: 0049.1805.104.011

سوئد
وب سایت: http://www.ga-sverige.se

آسیا اقیانوسیه
وب سایت: http://www.gamblersanonymous.org/ga/addresses
تلفن تماس هند: 0091.8826.904.945

از اعتیاد به قمار و درمانش چه می‌دانی؟