بحران اعتیاد جوانان فرانسوی به الکل و مواد مخدر

آخرین پژوهش‌ها نشان می‌دهد که تمایل جوانان فرانسوی بین ۱۴ تا ۲۴ ساله به مشروبات الکلی، سیگار، مواد مخدر سبک و سنگین، بازی‌های رایانه‌ای و تماشای فیلم‌های غیراخلاقی روز به روز بیشتر می‌شود.

 مرکز «اقدام علیه اعتیاد» و موسسه «نوآوری در سیاست» با انتشار تحقیقی درباره اعتیاد جوانان فرانسوی تصریح کرد که سطح مصرف و اعتیاد در این گروه سنی بسیار بالا و نگران کننده است. طبق یافته های این تحقیق مصرف انواع مواد مخدر مانند ماری جوآنا، اکستازی و کوکائین که از آن ها به عنوان «مواد مخدر مهمانی» یاد می‌شود در قیاس با سال‌های گذشته دو برابر شده است.

۳۴۰ هزار نوجوان ۱۴ تا ۱۷ ساله که ۳ درصد از جامعه تحقیقی را تشکیل می دهند اقرار می کنند که تا به حال کوکائین یا اکستازی را امتحان یا مصرف کرده اند. ۲۵۵ هزار جوان بین ۱۸ تا ۲۴ ساله یعنی ۵ درصد جامعه تحقیقی نیز می گویند هر هفته این مواد را مصرف می کنند.

علاوه بر این تماشای فیلم های غیراخلاقی در میان نوجوانان این کشور رایج شده و دسترسی آسان به این فیلم ها یکی از دلایل اصلی آن است.

به گزارش یورونیوز، جوانان فرانسوی در عین حال ساعات زیادی را نیز به شبکه‌های اجتماعی اختصاص می دهند. یک چهارم از جوانان بین ۱۴ تا ۲۲ ساله روزانه بیش از پنج ساعت وقت خود را در شبکه های اجتماعی می‌گذرانند و از میان هر شش جوان، یک نفر بیش از پنج ساعت را به بازی‌های رایانه‌ای اختصاص می‌دهد.

isna