مرگ یک همدانی در پی سوءمصرف الکل

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان مصرف مشروبات الکلی را زمینه‌ساز بسیاری از نزاع‌ها و حوادث رانندگی دانست و گفت: در ۳ ماه ابتدای امسال یک نفر به علت سوء‌مصرف الکل در استان جان خود را از دست داده است.

دکتر علی‌احسان صالح در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این آمار در مقایسه با مدت مشابه قبل تغییری نداشته است، به آسیب‌های جسمی و روانی ناشی از سوءمصرف و اعتیاد به الکل اشاره کرد و افزود: سوءمصرف و اعتیاد به الکل عامل بروز اختلالات روانی بوده و می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد بسیاری از حوادث، جرائم و آسیب‌های اجتماعی شود.

وی با بیان اینکه مصرف مشروبات الکلی با پدیده سوءمصرف و اعتیاد به الکل همراه است، اظهار کرد: با وجودی که در کشور ما به علت رعایت مبانی شرعی و فرهنگی، مصرف مشروبات الکلی کمتر از دیگر کشورهاست اما گستردگی عوارض مصرف الکل ایجاب می‌کند برای جلوگیری از آثار سوء آن، توجه جدی به این معضل شود.

این مسئول قضایی استان در ادامه با اشاره به کاهش ۳۳ درصدی آمار بررسی تست الکل در هوای بازدمی از افرادی که توسط مراجع قضایی و انتظامی به پزشکی قانونی معرفی شده‌اند، تصریح کرد: در ۳ ماهه ابتدای امسال ۶ نفر و در مدت مشابه سال قبل ۹ نفر به آزمایشگاه این اداره‌کل معرفی شدند.

وی از افزایش ۲۴ درصدی ارجاع نمونه‌های الکل غیربیولوژیکی خبر داد و گفت: در ۳ ماهه ابتدای امسال ۶۷ مورد و در مدت مشابه سال قبل ۵۴ مورد از انواع مختلف مشروبات الکلی توسط پلیس و دستگاه قضایی کشف و به این مرکز ارجاع داده شده است.

ایسنا