نیکوتینی های گمنام

معرفي نيكوتيني‌هاي گمنام

نیکوتینی های گمنام یک انجمن همیاری از زنان و مردانی است که به یکدیگر کمک می کنند تا یک زندگی رها از نیکوتین را تجربه کنند.

آنها تلاش مي‌كنند تا نيرو و اميدشان را با يكديگر به مشاركت گذاشته و اينگونه بتوانند از اين اعتياد قدرتمند رهايي پيدا كنند.

نیکوتینی های گمنام با برگزاری جلسات منظم و با جمع شدن و حمایت کردن از یکدیگر از طریق کارکرد ١٢ قدم تلاش می کنند تا اعتیاد به نیکوتین را ترک کرده تا یک زندگی بدون نیکوتین را به صورت روزانه تجربه کنند.

نیکوتینی های گمنام همه افرادی که درپی رهایی از اعتیاد به نیکوتین هستند و یا درحال استفاده از داروها و وسایل ترک نیکوتین می باشند را به عضویت می پذیرد. تنها لازمه عضویت در نیکوتینی های گمنام تمایل به قطع مصرف نیکوتین می باشد. برای عضویت هزینه یا شهریه ای دریافت نمی شود.

هدف اصلی نیکوتینی های گمنام کمک به کسانی است که تمایل دارند مصرف توتون، تنباکو و سایر محصولات نیکوتین دار را به هر شکلی که باشد متوقف کنند. این انجمن ازطریق برنامۀ دوازده قدمی که از الکلی های گمنام اقتباس شده است، از اعضای خود حمایت کرده و راه حلی برای بهبودی از روش را به آن ها پیشنهاد می دهد.

نیکوتینی های گمنام به هیچ گروه، فرقه، موسسه، سازمان و موجودیت سیاسی وابستگی ندارد، وارد مباحث اجتماعی نمی شود و هیچ چیزی را تایید و یا رد نمی کند.

درحال حاضر اين انجمن در تمام نواحي تهران داراي جلساتي است كه به طور منظم برگزار مي شود.

وب سایت نيكوتيني‌هاي گمنام ايران: http://nicairan.com

شماره‌هاي تماس:

اطلاع رسانی ۰۹۱۰۹۷۷۷۷۱۶ – آدرس جلسات: ۰۹۱۹۸۰۲۳۹۰۰

ليست آدرس جلسات فارسی زبان را در لينك زير مي‌توانيد جست‌وجو كنيد:

http://nicairan.com/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=64

وب سایت جهاني اين انجمن در آدرس زير قابل دسترسي است:
https://www.nicotine-anonymous.org

همچنين نشريات اين انجمن را به زبان فارسي مي‌توانيد از لينك زير مطالعه كنيد:‌
https://www.nicotine-anonymous.org/publications.php?language=8