کشف بیش از ۲ تن انواع مواد مخدر در آذربایجان غربی از ابتدای سال

1065-NA-Kids-200بیش از دو تن انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی در استان آذربایجان غربی کشف شده است. سرهنگ کریم اکبری رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر این استان در جمع خبرنگاران افزود: دردو ماهه نخست سال جاری ۲ تن و ۷۰۳ کیلو انواع مواد مخدر صنعتی، سنتی و پیش ساز مواد مخدر در آذربایجان غربی کشف و ضبط شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹۰ درصد افزایش را شاهد هستیم.

 سال جاری ۱۶ باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان متلاشی شده است. در حوزه شناسایی و انهدام باندهای مواد مخدر با افزایش ۷ درصدی مواجه هستیم. سرهنگ اکبری با اشاره به اینکه در خصوص جمع آوری معتادین در سال جاری آذربایجان غربی مجموعا ۷۵ درصد افزایش وجود داشته است گفت: در سال جاری ۱۵۶ هزار و ۴۹۸ عدد انواع قرص روان گردان کشف شده است که 1618 درصد افزایش داشته است.

دراین راستا ۴ هزار و ۲۹۶ نفر قاچاقچی، توزیع کننده در استان شناسایی و دستگیر شده اند. آذربایجان غربی از رده ۴ کشوری از سال ۹۰ در بین استانهای آلوده به مواد مخدر به رده ۲۲ رسیده است. اکنون میزان شیوع اعتیاد در آذربایجان غربی به ۱٫۲۴ درصد رسیده است که موفقیت بزرگی برای استان محسوب می شود.

 65 درصد معتادین آذربایجان غربی از زنان هستند. بیشترین رده سنی معتادین زن استان ۲۶ تا ۳۵ سال و کمترین رده سنی مربوط به ۱۶ تا ۲۶ سال است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی با بیان اینکه ۷۰ درصد معتادین آذربایجان غربی متاهل هستند افزود: در سال جاری ۴۱ درصد معتادین بیکار و ۵۹ درصد آنها شاغل هستند.

وی در خصوص بیشترین ماده مخدر مصرفی آذربایجان غربی تصریح کرد: شیشه بیشترین میزان مصرف در بین مواد مخدر را داشته و تریاک کمترین مصرف را در بین معتادین دستگیر شده را به خود اختصاص داده است. 

ایسنا